Leczenie Jak rozpoznać alergię pokarmową przyczyny. Jak leczyć najprawdopodobniej z racji na wiele.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać alergię pokarmową?

Definicja z ang. How to recognize a food allergy, z niem. Wie eine Nahrungsmittelallergie zu erkennen.

Jak leczy ALERGOLOG w przypadku JAK ROZPOZNAĆ ALERGIĘ POKARMOWĄ: Aktualnie występowanie alergii jest wiele częstsze, niż dawniej, najprawdopodobniej z racji na wiele większą liczba zanieczyszczeń i konserwantów, a również bardzo silne przetwarzanie produktów pokarmowych. Alergie mogą mieć także podłoże genetyczne i są wtedy przekazywane z pokolenia na pokolenie jako niezbyt przyjemny spadek. Podstawą w walce z alergiami jest wyśledzenie ich powody, dzięki czemu będziemy mogli unikać kontaktu z uczulającymi substancjami.
krok 1
Alergie pokarmowe występują zarówno u dzieci jak i u dorosłych, niestety dość trudno wyłapać wytwór, który nas uczula, gdyż nie za każdym razem reakcja występuje natychmiastowo. Podstawą jest więc stały monitoring naszego menu i reakcji organizmu na zjedzone pokarmy.
krok 2
Symptomami zatrucia pokarmowego najczęściej są: uczucie spuchniętego gardła, obrzęk twarzy, pokrzywka, spuchnięty język i trudności z oddychaniem. Do innych objawów, które mogą wystąpić nawet po dłuższym czasie należą: wysypka, świąd, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, zapalenie spojówek, łzawienie, katar, kaszel i tym podobne
krok 3
Jeżeli zauważamy u siebie takie symptomy często po spożyciu konkretnego produktu, należy natychmiast wyeliminować go z diety, a jeżeli po tym symptomy już nie pojawiają się znaczy to, iż trafiliśmy w dziesiątkę.
krok 4
jeżeli jednak mamy duże problemy z określeniem alergenu, możemy zastosować dość restrykcyjną dietę eliminacyjną. Polega ona na uspokojeniu organizmu przez spożywanie poprzez kilka dni jednego, w 100% bezpiecznego produktu na przykład, ryżu, który na pewno nie wywoła u nas objawów alergii. Następnie stopniowo dokładamy do diety następne produkty, za każdym razem obserwując reakcje organizmu, jeżeli po dodaniu na przykład,,, pomidorów odczuwamy obrzęk w gardle, natychmiast wyrzucamy je z menu.
krok 5
Możemy oczywiście udać się także na testy, gdzie dość dokładnie zostaną określone nasze reakcje na poszczególne alergeny. Jednak zdarza się iż wyniki takich testów nie pokrywają się dokładnie ze stanem rzeczywistym, a dodatkowo alergie pokarmowe mogą wędrować i nagle okazuje się, iż jesteśmy uczuleni na jabłka aczkolwiek do chwili obecnej zjadaliśmy je bez szkody na zdrowiu.
krok 6
Do produktów szczególnie regularnie uczulających należą: owoce morza, orzechy, pomidory, ryby, mleko, białko jaja kurzego i pszenica. Warto także zwrócić uwagę na pochodzenie produktów, które zjadamy, gdyż może się okazać, iż nie jesteśmy uczuleni na konkretny wytwór, a na substancje użyte do jego nawożenia.
krok 7
jeżeli już odkryjemy co nas uczula nie warto tego bagatelizować i należy unikać tego produktu, gdyż inaczej możemy zrobić sobie poważną krzywdę.

Lekarz Alergolog: JAK ROZPOZNAĆ ALERGIĘ POKARMOWĄ; WIE EINE NAHRUNGSMITTELALLERGIE ZU ERKENNEN; HOW TO RECOGNIZE A FOOD ALLERGY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    mam takie pytanie mój synek ma 4 miesiace zmieniono mu mleko na nutramigen llg z powodu atopowego zapalenia skóry ale jest pewien problem mój synek wymiotuje po tym mleku i jest osowiał nie chce jesc i placze co moge mu dawac by mu nie zaszkodzic