Leczenie Jak pielęgnować skórę po opalaniu przyczyny. Co znaczy i jaśniejsze paski? Czujesz.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pielęgnować skórę po opalaniu?

Definicja z ang. How to nurture your skin after sun exposure, z niem. Wie Sie Ihre Haut nach dem Sonnenbad zu pflegen.

Co to znaczy: W końcu lato! Czy po pobycie na słońcu zauważyłaś na swojej skórze ciemniejsze i jaśniejsze paski? Czujesz swędzenie, gdyż słońce wysuszyło ci skórę? Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak pielęgnować skórę po opalaniu.
Nadmierna ekspozycja na działanie promieni UV może wywołać poparzenia naszej skóry. Skóra staje się czerwona albo brązowa i rozpoczyna się łuszczyć. Istnieją jednak domowe metody, by temu zapobiec. Przeczytaj jakie.
krok 1
Przy łagodnej opaleniźnie pocieraj skórę w bolących miejscach obranym ziemniakiem. Jeżeli chcesz szybko poczuć ulgę, możesz zastosować do tego celu sok z surowego ziemniaka.
krok 2
W cięższych sytuacjach, gdy czujesz, iż twoja skóra staje się sucha, wymieszaj cukier z sokiem z cytryny i gliceryną. Przygotowaną mieszankę delikatnie wcieraj w bolące miejsca.
krok 3
Zmieszaj ze sobą po łyżce soku z ziemniaka i soku z cytryny. Mieszankę wetrzyj piekący region skóry. Pozostaw ją na ok. 15 min., a następnie dokładnie spłucz zimną wodą. Zabieg powtarzaj raz na dzień, dopóki ból nie ustąpi.
krok 4
Obierz ze skórki jednego ogórka i umieść ją w blenderze. Dodaj do tego łyżkę schłodzonego mleka i całość dobrze wymieszaj. Przygotowaną mieszankę nałóż na poparzone słońcem obszary ciała. Po 15 minutach spłucz wodą. Zabieg powtarzaj dwa razy na dzień.
krok 5
Wymieszaj ze sobą 3 łyżki mleka i 1 łyżkę kurkumy. Przygotowaną mieszankę nałóż na dotknięte słońcem miejsca. Pozostaw całość do wyschnięcia, a następnie spłucz delikatnie zimną wodą.
krok 6
Najlepszym rozwiązaniem jest zerwanie kilku liści aloesu i zrobienie z nich papki. Dodaj do niej sok z jednej cytryny. Nałóż mieszankę na piekące obszary skóry. Dlatego zabiegowi skóra będzie nie tylko oczyszczona, lecz również odpowiednio nawilżona. Możesz również zmieszać sok z aloesu z witaminą E i nacierać nim skórę.
krok 7
Do nacierania skóry możesz użyć również oliwy z oliwek.
krok 8
Zmieszaj ze sobą 2 łyżki miodu i sok z jednej cytryny. Całość dobrze wymieszaj i nałóż mieszankę na spaloną słońcem skórę. To na pewno ją rozjaśni. Mieszanka ta działa również na przebarwienia.
krok 9
Ugotuj kilka liści kapusty i odcedź z nich wodę. Z liści zrób papkę i zastosuj masę na poparzoną słońcem skórę. Pozostaw na 15 min., a następnie spłucz zimna wodą. Zabieg powtarzaj każdego dnia poprzez cały tydzień.
krok 10
Ocet jabłkowy jest bardzo efektywny w leczeniu poparzeń słonecznych. Zmieszaj ze sobą po 2 łyżki octu jabłkowego i wody. Mieszankę nakładaj delikatnie dzięki bawełnianego wacika na piekące miejsca. Pozostaw na 10–15 min., a następnie spłucz.
krok 11
Na spieczona słońcem obszary skóry nałóż nieco surowego ciasta i pozostaw do zastygnięcia. Następnie spłucz je wodą i przemyj skórę olejkiem z róży, będzie gładka i bardzo delikatna.
krok 12
Do surowego białka jajka dodaj łyżeczkę miodu i łyżeczkę naparu z liści leszczyny. Stosuj mieszankę na poparzone obszary skóry. Pozostaw na 10–15 min., a następnie spłucz letnią wodą.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.