Leczenie Jak walczyć z kleszczami przyczyny. Jak leczyć na świeżym powietrzu, to na pewno niejeden.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z kleszczami?

Definicja z ang. How to fight ticks, z niem. Wie Zecken zu kämpfen.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK WALCZYĆ Z KLESZCZAMI: Kleszcze to zmora wielu z nas. Jeżeli w okresach letnich regularnie przebywamy na świeżym powietrzu, to na pewno niejeden raz musieliśmy wyciągać je z ciała. regularnie dopiero po kilku dniach od wizyty w lesie czy także w czasie spacerów po łące znajdujemy tego pasożyta na naszej skórze. Co robić w takiej sytuacji? Oczywiście trzeba go jak najszybciej usunąć. Najpierw możemy spróbować domowych sposobów, a gdy one zawiodą powinniśmy zgłosić się do najbliższej poradni. Niekiedy, gdy główka kleszcza zostanie w skórze, warto skorzystać z pomocy chirurga, bądź innego lekarza dyżurnego. Należy to zrobić, bo kleszcz może spowodować u nas boreliozę. W tym artykule dowiesz się jak walczyć z kleszczami, tzn. jak zapobiegać ich „atakom” i jak radzić sobie, gdy już to zrobią.
krok 1
Po pierwsze zacznijmy od sposobów, które pomogą nam zapobiegać ukąszeniom kleszczy. Dlaczego to robić? Gdyż kleszcze mogą przenosić różnego rodzaju choroby i zarazki. Jednak prawie wszystkie kleszcze są nosicielami tego typu bakterii, wirusów. Nie zmienia to faktu, iż część z nich jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia ludzkiego. Wyżej wspomniana borelioza jest poważnym zagrożeniem dla organizmu człowieka. Aż 80% zakażeń boreliozą ma miejsce pomiędzy czerwcem, a lipcem.
krok 2
Wybierając się do lasu należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Najlepiej jest zabrać ze sobą długie spodnie i bluzkę z długimi rękawami. Jeśli chodzi o obuwie, to najlepiej sprawdzają się kalosze. Istotna jest także kolorystyka ubrań. Nie zabierajmy do lasu rzeczy, które są białe, bądź jaskrawe. Najlepiej jest wkładać na siebie ciemne ubrania. Jasne barwy przyciągają kleszcze.
krok 3
W różnego rodzaju sklepach dostępne są preparaty przeciwko owadom. Mogą one nam pomóc. Dostępne są one w sprayach albo maściach. regularnie preparaty przeciwko komarom działają również przeciwko kleszczom. Pamiętajmy, iż przed pójściem do lasu należy spryskać ciało tego typu substancjami. W zależności od czasu przebywania w lesie, czy także na łące, trzeba powtarzać spryskiwanie. Na etykietach tego typu produktów jest napisane ile czasu działa substancja. Stosujmy się więc do tych zaleceń.
krok 4
Co robić, gdy dopadnie nas kleszcz? Jest sporo sposobów, ale większość z nich nie jest w pełni efektywna. Do mitów z pewnością należy smarowanie kleszcza masłem. Może to tylko doprowadzić do wymiotów kleszcza, co może uwolnić niebezpieczne zarazki. Najlepszym i najprostszym metodą jest użycie pincety. Najpierw należy dobrze złapać kleszcza. Później wykonujemy półtora obrotu w lewo, lekko unosząc pincetę. Gdy kleszcz wyjdzie, należy posmarować to miejsce spirytusem bądź wodą po goleniu. Pamiętajmy, tak aby obserwować to miejsce poprzez kilka dni. Jeżeli pojawi się czerwony rumień dookoła ranki, najlepiej zgłosić się do lekarza.
krok 5
Jeżeli głowa kleszcza zostanie w skórze, można zgłosić się do lekarza, tak aby nam ją wyjął, bądź także poczekać aż sama wyjdzie z ropą. Sama główka nie stanowi dużego zagrożenia. Jednakże zależy to od danego kleszcza.

Lekarz Dermatolog: JAK WALCZYĆ Z KLESZCZAMI; WIE ZECKEN ZU KÄMPFEN; HOW TO FIGHT TICKS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.