Leczenie Jak walczyć z komarami przyczyny. Jak leczyć czy także niedaleko wilgotnych okolic.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z komarami?

Definicja z ang. How to fight against mosquitoes, z niem. Wie man sich gegen Mücken zu kämpfen.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK WALCZYĆ Z KOMARAMI: Komary to zmora wielu turystów, działkowiczów i osób, które mają domy na wsi czy także niedaleko wilgotnych okolic. Dlaczego właśnie tam? Gdyż larwy komarów rozwijają się w wodzie (najczęściej stojącej). W związku z tym najwięcej komarów będzie w rejonach jezior, bagien, rzek. Największe skupiska komarów można zobaczyć (lub poczuć) wieczorem. Dorosłe komary bardzo lubią gromadzić się nad zbiornikami wodnymi. Umieją nas nieźle urządzić. Poprzez komary nasz urlop może zmienić się w permanentną ucieczkę. Nikt z nas nie chciałby uzależniać swojego urlopu czy tez wakacji od komarów, dlatego także warto znać kilka sposobów, które pomogą w walce z tymi nieprzyjemnymi owadami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
krok 1
Najpierw powiedzmy sobie co przyciąga komary, a w zasadzie komarzyce, gdyż jedynie samice piją ludzką krew (samce żywią się nektarem). Te małe potworki przyciąga na pewno ludzki pot i kwas mlekowy, który wydziela się w naszym organizmie. Nie można wyeliminować tego czynnika, gdyż każdy z nas się poci i to jest zupełnie normalne. Następną zachętą dla komarów jest zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Należy także zaznaczyć, iż dzięki termodetekcji komary mogą atakować w pierwszej kolejności kobiety w okresie owulacji, młodych mężczyzn i dzieci.
krok 2
Przejdźmy teraz do tego, co należy robić, tak aby ograniczyć ryzyko bycia ukąszonym poprzez komary. Jest sporo sposobów. Jedne mniej, drugie bardziej skuteczne. Poniżej znajdziesz kilka z nich.
Jadąc do miejsca, gdzie może być dużo komarów warto zaopatrzyć się w preparaty przeciwko komarom w aptece, bądź supermarkecie. Są one testowane dermatologicznie, a ich skuteczność jest całkiem wysoka. Należy jednak pamiętać, iż pryskanie tego typu preparatami powinno być powtarzane co kilka godz. (w zależności od informacji na ulotce).
krok 3
Osoby, które mają swój ogródek bądź działkę mogą bronić się przed komarami dzięki roślin. Istnieją rośliny, za którymi nie przepadają komary i unikają ich jak ognia. Możemy do nich zaliczyć pomiędzy innymi: pelargonie, bazylię, kocimiętkę. Możemy je posadzić w ogródku bądź także w doniczce i ustawić na balkonie, trasie czy parapecie.
krok 4
Jak jeszcze można zniechęcić komary do atakowania naszego ciała i wypicia naszej krwi? Można przyjmować witaminę B6. Pot wydzielany w trakcie przyjmowania tej witaminy ma specyficzny zapach dla komarów. Można także jeść cebulę i czosnek, jednakże może to przeszkadzać w kontaktach międzyludzkich.
krok 5
Dobrym pomysłem jest także wspomaganie się olejkami eterycznymi. Najlepiej wlać je do specjalnego kominka do aromaterapii. Zapachy, które powinny odstraszyć te małe wampirki to: wanilia, cynamon czy także bazylia. Można także zetrzeć świeże liście bazylii w moździerzu, a następnie posmarować tą papką skórę. Komary z sporym prawdopodobieństwem będą nas omijać.

Lekarz Dermatolog: JAK WALCZYĆ Z KOMARAMI; WIE MAN SICH GEGEN MÜCKEN ZU KÄMPFEN; HOW TO FIGHT AGAINST MOSQUITOES;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.