Leczenie Jak walczyć z „pajączkami” na skórze przyczyny. Jak leczyć się w każdym wieku. Kruchość.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z „pajączkami” na skórze?

Definicja z ang. How to fight "spider veins" on the skin, z niem. Wie "Äderchen" auf der Haut zu kämpfen.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK WALCZYĆ Z „PAJĄCZKAMI” NA SKÓRZE: Charakterystyczne czerwone „pajączki” na skórze twarzy i ciała mogą pojawiać się w każdym wieku. Kruchość naczyń może być związana ze zmianami hormonalnymi, alergiami albo nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Popękane naczynka, to niestety nie tylko przykry defekt kosmetyczny. Pokryta nimi twarz na przykład szybciej marznie, ponieważ uszkodzone naczynka upośledzają system wyrównywania temperatury, poprzez co jest ona narażona na odmrożenia. Jak zatem odpowiednio dbać o skórę naczynkową?
krok 1
Chroń skórę przed gwałtownym działaniem bardzo wysokiej i bardzo niskiej temperatury. Wysoka temperatura skutkuje rozszerzanie naczyń, natomiast niska – zwężanie. Niewiele elastyczne, słabe ścianki naczyń nie wytrzymują tych zmian i pękają.
krok 2
A zatem unikaj korzystania z sauny i solarium. Nie rób sobie w domu tak zwany „parówek” ( na przykład inhalacji nad garnkiem z wrzątkiem).
krok 3
Nie wystawiaj skóry zbyt długo na ostre słońce.
krok 4
Nie depiluj skóry gorącym woskiem.
krok 5
Unikaj stosowania naprzemiennych pryszniców (raz zimna, raz gorąca woda).
krok 6
Unikaj palenia. Nikotyna niszczy witaminę C, która przyczynia się do uszczelniania i wzmacniania ścianek naczyń krwionośnych.
krok 7
Nie stosuj peelingów mechanicznych. Możesz jedynie stosować peelingi enzymatyczne.
krok 8
Unikaj zbyt wyczerpujących treningów sportowych.
krok 9
Jedz i pij produkty bogate w witaminę C. Dodatkowo uzupełniaj dietę (w szczególności zimą) w tabletki z witaminą C z rutyną, witaminą K i PP (tylko najpierw skonsultuj to z lekarzem!).
krok 10
Pij zieloną herbatę i napar z dzikiej róży. Jedz wiele winogron.
krok 11
Staraj się nie spożywać napojów i potraw zbyt gorących albo bardzo pikantnych.
krok 12
Unikaj używek (mocnej kawy, herbaty, alkoholu), ponieważ powodują przyrost ciśnienia krwi i gwałtowne rozszerzanie naczyń krwionośnych.
krok 13
Stosuj specjalne kremy i balsamy do skóry z problemami naczyniowymi.
krok 14
Zimą nie wychodź z domu bez makijażu, ponieważ on nie tylko zatuszuje nieładne pajączki, lecz stworzy barierę ochronną poprzez zimnem i wiatrem. Czyli nakładaj odpowiedni krem, a na niego make-up (fluid) i puder.
krok 15
By zatuszować czerwone przebarwienia na nosie i policzkach, pod make-up załóż dodatkowo zieloną albo niebieską bazę.
krok 16
Jeżeli pajączki niepokojąco się rozrastają, odwiedź chirurga naczyniowego i endokrynologa, którzy ocenią co z nimi robić. Jeżeli dodatkowo na zaczerwienionej twarzy zauważasz swędzące albo piekące czerwone grudki i krostki, koniecznie odwiedź dermatologa, ponieważ to może oznaczać początek trądziku różowatego.
krok 17
Jeżeli kosmetyczka w salonie namawia cię na zabieg usuwania pajączków (( na przykład popularną metodę laserową), wcześniej koniecznie skonsultuj z lekarzem taką decyzję.

Lekarz Dermatolog: JAK WALCZYĆ Z „PAJĄCZKAMI” NA SKÓRZE; WIE "ÄDERCHEN" AUF DER HAUT ZU KÄMPFEN; HOW TO FIGHT "SPIDER VEINS" ON THE SKIN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.