Leczenie 7 zalet wegetarianizmu przyczyny. Co znaczy Istnieje sporo powodów z których najwięcej.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

7 zalet wegetarianizmu

Definicja z ang. 7 benefits of vegetarianism, z niem. 7 Vorteile des Vegetarismus.

Co to znaczy: Dlaczego miałbyś zrezygnować z pysznej kiełbasy i schabowych na rzecz zieleniny? Istnieje sporo powodów z których najwięcej związanych jest ze zdrowiem - zdrowiem twoim, przyrody jak także twojego portfela. Poniżej znajdziesz 7 powodów dla których warto zostać wegetarianinem.
krok 1


Miłość do zwierząt

Z miłości do zwierząt
Jednym z niektórych powodów dla których warto zostać wegetarianinem jest przypadek, która ma miejsce w rzeźniach i na fermach hodowlanych. Zwierzęta tam cierpią z racji na zbyt duże zagęszczenie, oddalenie od naturalnego środowiska, odcinania różnych części ciała bez znieczulenia (dzioby, ogony, rogi), wypalania symbolów i tym podobne Przez intensywne sposoby hodowli zwierzęta rosną zbyt szybko poprzez co regularnie są zdeformowane a oprócz tego nie pozwala się im ruszać - ponieważ przecież ruch to utrata energii czyli wolniejszy wzrost masy ciała.
krok 2


Stop jedzeniu zwierząt

Dbaj o środowisko
Czy wiesz iż hodowla krów, świń czy kurczaków wymaga zużycia większych ilości wody i skutkuje większe zanieczyszczenie środowiska niż uprawa owoców, zbóż i warzyw? Jeżeli zależy ci na środowisku to sprawdź jaki wpływ ma hodowla zwierząt na zanieczyszczenie wody i powietrza. Będziesz w szoku!
krok 3


Serduszka z arbuza

Zadbaj o serce
Tłuszcze zwierzęce są szkodliwe dla układu wieńcowego. Od dawna wiadomo, iż ich wyeliminowanie z diety jest podstawą profilaktyki chorób serca. Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowy na całkowite zrezygnowanie z mięsa to postaraj się ograniczyć jego spożycie. Dobrym początkiem będzie co najmniej jeden dzień w tygodniu bez mięsa.
krok 4


Układ trawienny

Pokochaj własne ciało
Jedzenie mięsa może powodować również problemy trawienne, nadciśnienie, rak płuc, cukrzyca typu II, kamica pęcherzyka żółciowego, zaparcia, choroba niedokrwienna serca. Zrezygnowanie z mięsa pomoże ci również schudnąć!
krok 5


Jedzenie jabłek

Jest taniej
Rzuć okiem na ostatni rachunek ze sklepu spożywczego a zauważysz, iż mięso a szczególnie wędliny są drogie! Warzywa i owoce również nie są tanie - szczególnie poza sezonem na nie, jednak suma sumarum koszty na jedzenie wegetarian są wiele niższe!
krok 6


Natalie Portman

Będziesz lepiej wyglądać
Chcesz mieć piękną skórę, lśniące włosy i szczuplejszą talię? Możesz osiągnąć te wszystkie te korzyści powiązane z wyglądem jeżeli zmienisz własną dietę na wegetariańską. Chcesz dowodów? Spójrz na Natalie Portman.
krok 7


Wegetarianka

Bądź mądrzejszy!
Spójrz prawdzie w oczy: fajnie jest być mądrym i zadowolonym z siebie. Kiedy znajomi będą narzekać na zgagę, zaparcia, brzydką skórę, matowe włosy, czy nadwagę możesz im zaproponować przejście na dietę dla wegetarian.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.