Leczenie Jak bezpiecznie gotować w mikrofalówce przyczyny. Jak leczyć dla osób zabieganych i nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak bezpiecznie gotować w mikrofalówce?

Definicja z ang. How to safely cook in the microwave, z niem. Wie sicher in der Mikrowelle kochen.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK BEZPIECZNIE GOTOWAĆ W MIKROFALÓWCE: Kuchenka mikrofalowa jest niezwykle pożytecznym urządzeniem, w szczególności dla osób zabieganych i nie mający czasu na regularne gotowanie albo na przykład dla rodzin, gdzie każdy jada o różnych godzinach. Można w niej błyskawicznie odgrzać posiłek albo nawet coś ugotować. Sporo osób jednak obawia się niekorzystnego wpływu fal urządzenia na organizm, w czasie gdy wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł, by jedzenie pozostawało zdrowe i smaczne.
krok 1
Im delikatniejsza jest podgrzewana potrawa, tym niższa powinna być moc do jej podgrzewania. Warto w czasie pierwszego podgrzewania jakiegoś konkretnego jedzenia, nastawić kuchenkę na niższy czas, niż jest potrzebny i następnie dogrzewać tak długo jak potrzeba, a następnie zapisać wartość jaka była odpowiednia, by wykorzystać to w przyszłości.
krok 2
Staraj się nie odgrzewać zbyt dużych kawałków, jak na przykład udziec, gdyż skórka spiecze się i zacznie być gumiasta, a środek pozostanie zimny.
krok 3
w czasie podgrzewania należy przykryć potrawę drugim talerzem albo folią aluminiową, dlatego skraplająca się i krążąca para wodna, podgrzeje jedzenie i nie wysuszy go. Należy jednak uważać, by nie wkładać do kuchenki szczelnie zamkniętych pojemników, bo doprowadzi to do małej eksplozji.
krok 4
Jeżeli podgrzewamy płyny, należy odczekać około 30 sekund po zakończeniu pracy urządzenia i dopiero wyjąć kubek z kuchenki. Wszystko dlatego, iż mikrofale mogą wywołać tak zwany opóźnione wrzenie, które naraża nas na poparzenia, by temu zapobiec można do kubka włożyć szklaną pałeczkę.
krok 5
Do mikrofalówki powinniśmy wkładać wyłącznie naczynia, które umożliwiają przechodzenie poprzez nie fal, należą do nich: ceramika, porcelana, szkło i tworzywa sztuczne, najlepiej kierować się oznaczeniami na dnie naczynia, gdzie powinien znajdować się znaczek informujący, iż to naczynie może być służące do mikrofalówki. Należy unikać naczyń ze stali nierdzewnej, aluminium, miedzi i metalu. Z tego także powodu, nie powinno się podgrzewać jedzenia na tackach mikrofalowych, ani wkładać potraw razem ze sztućcami.
krok 6
Używając do podgrzewania kubków, torebek i talerzy plastikowych pamiętajmy, by podgrzewać jedzenie jak najkrócej. Jeżeli z kolei stosujemy woreczki plastikowe dedykowane do podgrzewania w mikrofalówce, pamiętajmy, by zrobić w nich dziurki umożliwiające cyrkulację powietrza.
krok 7
Można bardzo łatwo sprawdzić, czy naczynie, którego nie jesteśmy do końca pewni, nadaje się do mikrofalówki. Umieszczamy w kuchence szklankę wypełnioną zimną wodą i testowane naczynie, po czym nastawiamy mikrofalówkę na minutę i max. energię. Jeżeli po podgrzaniu naczynie będzie ciepłe, znaczy to, iż nie nadaje się do mikrofalówki.

Lekarz Dietetyk: JAK BEZPIECZNIE GOTOWAĆ W MIKROFALÓWCE; WIE SICHER IN DER MIKROWELLE KOCHEN; HOW TO SAFELY COOK IN THE MICROWAVE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.