Leczenie Jak przytyć przyczyny. Co znaczy nadprogramowych gramów. Cały świat dąży do szczupłej i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przytyć?

Definicja z ang. How to gain weight, z niem. Wie zu gewinnen Gewicht.

Co to znaczy: Większość kobiet martwi się własną tuszą, nawet jeżeli chodzi o kilka nadprogramowych gramów. Cały świat dąży do szczupłej i zdrowej sylwetki. Regularnie narzekamy na swój zbyt powolny metabolizm, zapewniamy innych, iż jadamy bardzo niewiele i nie wiemy skąd biorą się te kilogramy. W tym szale zapominamy o kobietach o wręcz odwrotnym problemie. Noszą wielkość 34 albo mniej, ludzie w żartach nazywają je patykami albo kijami od szczotki. Większość im zazdrości, iż mogą jeść wszystko bez wyrzutów sumienia, nie mając definicje, iż zbyt szczupła sylwetka wywołuje kompleksy tak samo jak nieco pulchniejsze ciało.
Jak więc można przybrać nieco na wadzę?
krok 1
Wbrew pozorom nie powinnyśmy się rzucać na wszystkie „zakazane” rzeczy typu Fast food, chipsy, solone orzeszki, batony i inne niezdrowe przekąski. Pamiętajmy, iż zwiększanie kaloryczności nie powinno odbijać się na naszym zdrowiu.
krok 2
Jedz często, nie pomijaj posiłków! Niezależnie czy jesteś zbyt szczęśliwa, czy zbyt smutna, nie powinno to odbijać się na twoim odżywianiu. Jedz pięć razy na dzień – to jest absolutne minimum.
krok 3
Po większych posiłkach daj sobie z 15 min., na tak zwany „zawiązanie sadełka”. Połóż się na kwadrans i odpocznij nieco.
krok 4
Nie ograniczaj się w jedzeniu owoców i piciu soków. Możesz jeść banany, winogrona i inne słodkie przyjemności, które przeciętna kobieta musi omijać. Pij także wiele soków, lecz nie słodzonych. Napoje powinny być gęste i zdrowe.
krok 5
Istotne jest regularne spożywanie nabiału: jogurtu, kefiru i maślanek. Nawet jeżeli nie przepadasz zbytnio za takimi produktami, możesz przygotować na ich bazie sos albo użyć ich do zabielenia zupy.
krok 6
Można także zamienić margarynę na prawdziwe masło, które jest zdrowe, a przy okazji bardziej kaloryczne, niż tłuszcze roślinne.
krok 7
Bez wyrzutów sumienia, możesz spożywać pieczywo, zarówno ciemne, jak i to jasne. W wypadku niedoboru wagi, kanapki z białego chleba możesz zjeść nawet na kolację.
krok 8
Staraj się, by posiłki które sobie przygotowujesz, były dla ciebie zachęcające. Regularnie próbuj dania, baw się przyprawami i składem. Całość podaj sobie najpiękniej jak tylko umiesz i powoli delektuj się tym, co jesz.
krok 9
Ogólnie powinnaś skupić się na zdrowym odżywianiu i na podwyższeniu liczby zjadanych kalorii.
Wskazówki i ostrzeżenia
Uwaga! Osoba z niedowagą powinna udać się do lekarza, by zbadać jaka może być powód takiego stanu rzeczy. Istnieje sposobność, iż „taka już jest nasza uroda”, lecz lepiej się upewnić, iż nic nie zagraża naszemu zdrowiu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.