Leczenie Jak się powstrzymać od jedzenia słodyczy przyczyny. Jak leczyć Wciąż masz ochotę na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się powstrzymać od jedzenia słodyczy?

Definicja z ang. How to refrain from eating sweets, z niem. Wie durch den Verzehr von Süßigkeiten zu verzichten.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK SIĘ POWSTRZYMAĆ OD JEDZENIA SŁODYCZY: Chcesz utrzymać dietę, lecz nie możesz powstrzymać się od jedzenia słodyczy? Wciąż masz ochotę na batonika, czekoladę czy pączka? Jeżeli Twój umysł w 95% zajęty jest rozmyślaniem o przeróżnych słodyczach wypróbuj poniższe metody.
krok 1
Zwiększ spożycie białka. Regularnie mamy ochotę na coś słodkiego a tak naprawdę nasz organizm domaga się białka. Nie odbywa się tak jednak u wszystkich osób. Przypadek ta jest podobna jak z łaknieniem. Niektórzy mają ochotę na jakąkolwiek przekąskę a okazuje się iż brakuje im płynu w organizmie i wystarczy się czegoś napić. Jeżeli zatem zjesz jajko albo pierś z kurczaka a ochota na słodycze nie minie wypróbuj następne rady.
krok 2
Unikaj pokus. Idź do lodówki, spiżarni i oczyść je z wszelkich batoników, czekolad, cukierków, lodów, ciastek i tym podobne Obiecaj sobie, iż nigdy nie będziesz kupować w sklepie słodyczy. Robiąc zakupy omijaj półki z słodkościami szerokim łukiem.
krok 3
Jeżeli poczujesz potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego odczekaj 10 min.. Zrób coś innego. Dobrym nawykiem jest spacer zamiast jedzenie deseru przy TV.
krok 4
Jeżeli po 10 minutach nadal będziesz myśleć o słodkim wypłucz usta płynem antyseptycznym lub umyj zęby. Smak w ustach po tym zabiegu nie będzie dobrze się komponował ze słodyczami więc istnieje spore prawdopodobieństwo, iż ochota na słodkie minie.
krok 5
Jeżeli potrzebujesz bardziej dramatycznych sposobów wypróbuj żucie liści Gymnema Sylvestre. Po godzinie do dwóch będzie ci się wydawało, iż niesłodzone produkty smakują lepiej niż te z zawartością cukru.
krok 6
Zastąp cukierki, czekoladki i cukier owocami i miodem. Cukier zawarty w owocach jest trawiony inaczej niż puste kalorie zawarte w białym cukrze który dodawany jest do większości słodyczy i napojów. Błonnik zawarty w owocach spowalnia wchłanianie cukru więc nie jesteś narażony na spadki i skoki poziomu cukru we krwi.
krok 7
Wybieraj jakość a nie liczba. Zjedz mały kawałek 70% czarnej czekolady zamiast batonika. Zjedz gałkę dobrych lodów zamiast ich wiadro w wersji light. Przyjemność będzie większa a na dłuższy dystans liczba spożywanego cukru spadnie.
krok 8
Czytaj etykietki. Możesz być zaskoczony jak wiele cukru znajduje się w większości produktów które spożywasz. Zwracanie uwagi na zawartość cukru może ci pomóc unikać produktów z wysokim indeksem glikemicznym i pomóc w walce z uzależnieniem od słodyczy.
krok 9
Udoskonal własną dietę. Jest kilka sposobów na to, jednak poniższe pozwolą w walce z uzależnieniem od słodkiego:
- Jedz więcej produktów pełnoziarnistych, zdrowych tłuszczy czy chudego mięsa a będziesz czuł się pełny i zadowolony,
- jedz regularnie lecz w niewielkich ilościach by utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i wyeliminować sygnały organizmu domagającego jego wyrównania,
- pamiętaj o dziennej dawce witamin. Wybrane składniki odżywcze pomagają zachować równowagę cukru we krwi zatem upewnij się iż twojemu organizmowi nic nie brakuje zażywając odpowiednie suplementy diety.
krok 10
Walcz z hipoglikemią i niskim poziomem cukru we krwi przez:
- jedz śniadanie które nie jest słodkie, przykładowo brązowy ryż i duszone warzywa.
- nie jedz słodyczy (łącznie z owocami, mąką rafinowaną i wszelkimi słodyczami) do godziny 15. Po tej godzinie zjedz raczej owoc niż słodycze zawierające cukier rafinowany. Jedzenie słodyczy rano albo wieczorem powiększa chęć ich spożywania w ciągu dnia.
- Jeżeli masz nieodpartą potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego o godzinie 10 - 10:30 czy 14-16, wypij szklankę soku warzywnego.
- unikaj słodzików. Badania dowodzą, iż spożywanie słodzika wpływa na wzmożone łaknienie cukru.

Lekarz Dietetyk: JAK SIĘ POWSTRZYMAĆ OD JEDZENIA SŁODYCZY; WIE DURCH DEN VERZEHR VON SÜSSIGKEITEN ZU VERZICHTEN; HOW TO REFRAIN FROM EATING SWEETS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.