Leczenie Jak zabić apetyt na jedzenie przyczyny. Co znaczy Szczególnie kobiety kilka dni w miesiącu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zabić apetyt na jedzenie?

Definicja z ang. How to kill your appetite for food, z niem. Wie Sie Ihren Appetit auf Nahrung zu töten.

Co to znaczy: Każdy ma czasem takie dni, kiedy nie jest w stanie pohamować się od jedzenia. Szczególnie kobiety kilka dni w miesiącu zajadają się jak szalone. Przychodzi ten okres i sama nie wiesz, co masz jeść byle aby tylko zaspokoić to niepohamowane marzenie. Zajadasz ciastka chipsami a na deser robisz sobie wielką kanapkę z sporą ilością sosów. Jak już dojdzie do tej sytuacji myślisz sobie, iż nie dasz porady się pohamować i kolejnym razem będzie tak samo? Jest kilka sposobów, by walczyć z tym niepohamowanym apetytem. Przeczytaj ten artykuł i wypróbuj na sobie poniższe sposoby. Przekonasz się, iż kolejnym razem, gdy dopadnie cię apetyt będziesz mogła go opanować.
krok 1


Apetyt na słodkie

Pozwól, by pożądanie minęło
Zdarza się, iż najlepszym pomysłem, by nie rzucić się na coś słodkiego do jedzenia jest zwyczajnie przeczekanie tego pożądliwego pragnienia. Przyglądnij się temu pysznemu tortowi, który masz na talerzyku i przeczekaj. Wiem, iż w teorii wydaje się to o sporo łatwiejsze niż może być w praktyce. Pamiętaj, iż marzenie tak jak szybko przychodzi tak samo szybko odchodzi. Pragnienia, są trochę jak napady złości. Zajmij umysł czymś innym. Zacznij coś robić a zobaczysz jak szybko minie marzenie.
krok 2


Smakowity posiłek

Zdaj sobie sprawę, iż nie musisz tego jeść
Tak naprawdę regularnie wydaje nam się, iż nie jesteśmy w stanie obejść się bez ulubionych smakołyków. Nie możesz wyobrazić sobie dnia bez dużej paczki chipsów czy dwóch czekoladowych batoników. Nawet jak się starasz ograniczyć własne ulubione nawyki na przykład nie słodząc herbaty za pół godziny próbujesz zaspokoić głód cukrowy tabliczką czekolady. Musisz siąść spokojnie i uświadomić sobie, iż tak naprawdę możesz się obejść bez tych przekąsek. To nie jest woda czy powietrze, których potrzebujesz do życia. Pomyśl sobie również jak się zmieni twoje życie, gdy ograniczysz się w zajadaniu. Lepszy wygląd ciała, większe zainteresowanie innych ludzi, pewność siebie i zdrowie.
krok 3


Deser

Umiarkuj się
Najlepszą poradą, by zabić ten szalony apetyt jest umiarkowanie smakołyków, na które masz apetyt. Zamiast pięciu gałek lodów zjedź jedną lub dwie. Zamiast powiększonego zestawu w McDonald zjedź jedną kanapkę. Istotne jest również, by nie jeść za szybko. Jeśli będziesz delektowała się jedzonym rarytasem to wystarczy czasu, by do twojej głowy dotarł sygnał, iż jesteś już najedzona.
krok 4


Słodziki

Nie szukaj substytutów słodyczy
Jak już wspomniałam wcześniej przy niepohamowanym apetycie najlepiej dostarczyć małą porcję pysznej słodkości i na tym poprzestać. Jeśli po twojej głowie będzie chodził ogromny kawałek ciasta i tak aby go nie zjeść zajesz głód paczką pieczywa ryżowego lub czymkolwiek innym musisz wiedzieć, iż w ten sposób nie zaspokoisz pragnienia. Skończy się to na tym, iż po kilku „lekkich” posiłkach dobierzesz się do wymarzonego ciasta.
krok 5


Owoce

Wybierz wersję Light
Tak naprawdę istnieje sporo możliwości, by zastąpić ulubione przekąski równie smacznymi, lecz mniej kalorycznymi. Jest sporo słodyczy, które zaspokoją twój apetyt i nie dostarczą ci zbyt dużej dawki kalorii. Sałatka owocowa będzie świetnym deserem, lody na bazie niskoprocentowej śmietany również dostarczą ci nie małej przyjemności. Jeśli lubisz frytki zamiast tych pieczonych na głębokim tłuszczu wybierz te z piekarnika. Masz ochotę na ciasto – wybierz biszkoptowe z owocami bądź jogurtowe zamiast sernika czy ciast czekoladowego.
krok 6


Ćwiczenia z ciężarkami

Ćwicz
Bez wątpienia najlepszym pomysłem na zabicie tego szaleńczego apetytu są ćwiczenia – wysiłek fizyczny. W czasie ćwiczeń organizm uwalnia endorfiny, które nie tylko sprawią, iż poczujesz się świetnie, lecz ograniczą również apetyt. Oprócz tego wiedząc, iż właśnie spaliłaś 500 kalorii jeżdżąc godzinę na rowerze trudniej ci będzie skusić się na 2 minuty przyjemności, które dostarczą ci w tą krótką chwilę tej samej ilości kalorii.
krok 7


Czytanie książki na łące

Zrelaksuj się
Pod wpływem nerwów czy negatywnych emocji regularnie sięgamy do lodówki i bierzemy z niej wszystko bez opamiętania. Zajadamy stres wszystkim, co się da. Czujemy się wspaniale w momencie jedzenia, lecz krótko po – przejedzenie i wyrzuty sumienia. Znajdź sobie inne lek na gorsze chwile. Jest sporo możliwości, by się zrelaksować w inny sposób. Możesz wybrać się na spacer z psem, pójść do klubu fitness, poczytać książkę, czy spotkać się z przyjaciółmi. Pamiętaj, iż jedzeniem nie rozwiążesz problemu. Zajadanie złych emocji dodatkowo może wpędzić cię w jeszcze większą depresję.
Wskazówki i ostrzeżenia
Te sposoby sama przetestowałam na sobie. Szczególnie pomogły mi przed okresem, kiedy to apetyt jest największy. Może wydawać się, iż łatwo się mówi, lecz pewne jest, iż jak się nie spróbuje to z pewnością nie pomoże. Nawet jak pierwszym razem nie pohamujesz apetytu nie poddawaj się, spróbuj kolejnym razem. Może wy macie jakieś ciekawe sposoby na pohamowanie apetytu?
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.