Leczenie Jak zrobić lody z otrębami Dukana przyczyny. Co znaczy wszystkich miłośników słodkości.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrobić lody z otrębami Dukana?

Definicja z ang. How to make ice cream with bran Dukan, z niem. Wie man Eis mit Kleie Dukan machen.

Co to znaczy: Lody z otrębami Dukana można jeść już w fazie I. To dobra informacja dla wszystkich miłośników słodkości. Lody są naprawdę dobre i możemy jeść je nawet każdego dnia. Poniżej przepis na lody Dukana dla dwóch osób.
Szklanka chudego mlekapół laski wanilii4 łyżki stołowe otrąb owsianych3 łyżki stołowe słodziku w proszku1 jajkoszklanka odtłuszczonego serka homogenizowanego (albo zmiksowanej Piątnicy lekkiej 3% tł.)20 kropli aromatu pomarańczowego
krok 1
Laskę wanilii przeciąć wzdłuż, włożyć do rondelka, zalać mlekiem i zagotować.
krok 2
Jak mleko się zagotuje należy je zdjąć z ognia, wyjąć wanilię, wsypać otręby owsiane i 1 łyżkę słodziku. Całość wymieszać, postawić na małym ogniu i wolno podgrzewać, aż otręby napuchną.
krok 3
Jak już otręby zwiększą własną objętość, wlać do mleka zmiksowane jajko (jak na omlet). Dokładnie wymieszać i zdjąć z ognia.
krok 4
W misce zmieszać serek z resztą słodziku i aromatem. Masę serową dodać do mleka z otrębami.
krok 5
Teraz należy poczekać, aż masa wystygnie. Jak już będzie w temp. pokojowej przełożyć ją do pucharków i wstawić do zamrażalnika na min. 4h. Masę należy co godzinę mieszać, by nie powstały na niej lodowe kryształki.
Wskazówki i ostrzeżenia
Powyższy przepis jest na 2 porcje.W fazie I i II można jeść maksymalnie 2 łyżki stołowe otrąb. Dlatego nie należy zjadać lodów z otrębami więcej niż 1 porcję na dzień.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.