Leczenie Na czym polega kuracja serwatkowa przyczyny. Jak leczyć Występuje w formie żółto.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Na czym polega kuracja serwatkowa

Definicja z ang. What is the cure whey, z niem. Was ist die Heilung Molke.

Jak leczy DIETETYK w przypadku NA CZYM POLEGA KURACJA SERWATKOWA: Serwatka jest wytworem ubocznym powstającym w czasie wytwarzania sera i twarogu. Występuje w formie żółto-zielonkawego płynu, który na świeżo ma cierpki, kwaśny smak. Powstaje z powodu oddzielenia tłuszczu i materiału twarogowego od mleka. Jest ponadto wartościowym wytworem bogatym w różnorodne substancje odżywcze, wykazującym także właściwości lecznice. Czytając ten artykuł dowiesz się jak przeprowadzić kurację serwatkową i na jakie dolegliwości można ją stosować.
krok 1
Poprawne przeprowadzenie kuracji serwatkowej.
Dieta serwatkowa jest najczęściej uzupełniana i wzbogacana sokami ze świeżych roślin (pokrzywa, krwawnik pospolity, mniszek lekarski, bylica piołun). Leczenie serwatką trwa od kilku dni do czterech tygodni. Serwatkę można naturalnie stosować także w domu wzbogacając codzienny jadłospis. Dzienna dawka serwatki powinna wynosić 600-800 gramów. Pierwszą porcję serwatki należy pić rano a resztę w ciągu dnia w kilku dawkach. Leczenie serwatkowa powinna być nastawiona najlepiej na jeden cel, na przykład oczyszczenie organizmu. Od niej powinno także się rozpoczynać, kiedy chce się np. zmienić dietę.
krok 2
Wykorzystanie kuracji serwatkowej.
Kluczowym polem wykorzystania serwatki jest leczenie schorzeń traktu jelitowo-żołądkowego. Napój oddziałuje mianowicie bardzo korzystnie na florę bakteryjną: kwas i cukier mlekowy gromadzą się w dolnym odcinku jelita czyniąc jego środowisko lekko kwaśnym. Środowisko kwaśne sprzyja rozmnażaniu się dobroczynnych bakterii jelita i bakterii gnilnych, które neutralizują szkodliwe produkty rozpadu. Stan ten natomiast wpływa korzystnie na wątrobę i cały układ trawienny.
Leczenie serwatkowa działa regulująco na pracę układu krążenia, w szczególności u osób z nadciśnieniem. Wysoka zawartość substancji mineralnych, raczej potasu i wapnia wpływa kojąco na układ nerwowy. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne wykorzystanie serwatki łagodzi symptomy przewlekłych chorób skórnych.
Serwatkę można stosować także do leczenia takich chorób jak: hemoroidy, reumatyzm, zaburzenia trawienia, dna moczanowa, choroby dermatologiczne skóry.
krok 3
Składniki odżywcze serwatki.
Napój zawiera sporo cennych substancji odżywczych i wykazuje bardzo korzystne działanie fizjologiczne, dzięki czemu możliwe jest jego wykorzystanie w leczeniu różnych dolegliwości.
1 litr serwatki zawiera :
-Białko 8,0 g
-Cukier mlekowy 46,0 g
-Sód 0,4 g
-Wapń 0,7 g
-Potas 5,0 g
-Tłuszcz 2,0 g

Lekarz Dietetyk: NA CZYM POLEGA KURACJA SERWATKOWA; WAS IST DIE HEILUNG MOLKE; WHAT IS THE CURE WHEY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.