Leczenie Jak wygląda badanie u ginekologa przyczyny. Jak leczyć zewnętrznych i wewnętrznych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wygląda badanie u ginekologa?

Definicja z ang. How survey the gynecologist, z niem. Wie Umfrage der Gynäkologe.

Jak leczy GASTROENTEROLOG w przypadku JAK WYGLĄDA BADANIE U GINEKOLOGA: Badanie ginekologiczne, które przeprowadza doktor ginekolog, polega na zbadaniu zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych kobiety. Jego celem jest wykrycie i zdiagnozowanie wszelkich zmian chorobowych. Sporo kobiet ma „opory” i boi się zdecydować na takie badanie, ponieważ nie wie na jakiej zasadzie się ono odbywa. Czytając ten artykuł poznasz całą procedurę badania ginekologicznego i przekonasz się, iż nie ma się czego bać!
krok 1
Pozycja pacjentki w czasie badania.
Bardzo ważne jest właściwe ułożenie pacjentki na fotelu ginekologicznym. Odpowiednia pozycja skutkuje rozluźnienie mięśni, które pod wpływem uczucia wstydu wskutek obnażenia, strachu albo bólu, mogą być napięte. To jest zupełnie naturalna reakcja obronna organizmu. Ułożenie pacjentki na fotelu ginekologicznym skutkuje automatyczne ugięcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, rozluźnienie mięśni brzucha i blokadę typowej w tych przypadkach reakcji obronnej w formie napięcia mięśni.
krok 2
Pierwszy faza - Obserwacja zewnętrznych narządów płciowych.
Najpierw ginekolog bada zewnętrzne narządy płciowe kobiety. Już na tym etapie można zauważyć symptomy pewnych schorzeń, na przykład stany zapalne albo wypadanie macicy.
krok 3
Drugi faza - Badanie dzięki wziernika .
Wziernik to niewielkie, metalowe lustereczko wprowadzane do pochwy w celu zbadania wewnętrznych narządów płciowych kobiety. W ten sposób doktor może zbadać pochwę. Ginekolog pobiera czasem wymaz, który zostaje oddany do analizy. To jest bezbolesny zabieg, do którego doktor wykorzystuje drewnianą pałeczkę owiniętą wacikiem. Badanie mikroskopowa pozwala wykryć stany zapalne albo zmiany w strukturze komórek. Dlatego bardzo prostemu badaniu można z 90% pewnością zdiagnozować ewentualnego raka szyjki macicy.
krok 4
Trzeci faza - Badanie palpacyjne.
Kolejnym etapem jest badanie palpacyjne poprzez pochwę. dzięki palca wskazującego doktor bada ścianki pochwy, przeponę miednicy, sklepienie pochwy i szyjkę ujścia macicy. Ginekolog sprawdza elastyczność tkanki, miejsca wrażliwe na ból i wszelkiego rodzaju nienaturalne stwardnienia i guzki. doktor bada również macicę i jajniki. W tym celu jedną dłoń kładzie płasko na brzuchu a palec wskazujący drugiej dłoni wprowadza do pochwy.
krok 5
Czwarty faza - Badanie poprzez odbyt.
Wykonując badanie poprzez odbyt można stwierdzić ewentualne zmiany chorobowe na ścianach jelita, tylnej ścianie macicy i w części miednicy mniejszej.
krok 6
Piąty faza – Badanie ultrasonograficzne.
Ma ono na celu potwierdzenie diagnozy lekarskiej w razie pewnych wątpliwości, na przykład w przypadku podejrzenia ciąży albo obecności torbieli i mięśniaków.

Lekarz Gastroenterolog: JAK WYGLĄDA BADANIE U GINEKOLOGA; WIE UMFRAGE DER GYNÄKOLOGE; HOW SURVEY THE GYNECOLOGIST;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam, chciałabym zapytać z czego wynikają różnice w obliczeniach wieku ciąży wg OM a pomiaru CRL? Czy jeśli wg badania USG ciąża jest o kilka dni starsza to znaczy że owulacja wystąpiła wcześniej? Czy ta różnica może wynikać z tego że po prostu płód jest większy niż przeciętnie? - Od kiedy płody zaczynają się różnić między sobą - chodzi mi o różnice osobnicze? I w którym tygodniu ciąży USG najdokładniej określa jej wiek - czy należy bardziej ufac USG z 7 czy 11 tygodnia? z góry dziękuję i pozdrawiam.