Leczenie Leczenie migreny - sposób na migrenę przyczyny. Co znaczy najczęściej pulsującego bólu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Leczenie migreny - sposób na migrenę

Definicja z ang. Treatment of migraine - migraine way, z niem. Die Behandlung von Migräne - Migräne Weg.

Co to znaczy:

Migrena jest powracającym (powtarzającym się) bólem głowy. Ma postać silnego, najczęściej pulsującego bólu głowy. Atak migreny trwa od czterech do nawet 72 godz.. Częstość pojawiania się bólu migrenowego i jego nasilenie jest właściwością indywidualnych, u każdego chorego migrena przebiega inaczej. W czasie ataku migreny może pojawić się światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nadwrażliwość na zapachy, mogą pojawić się nudności, a nawet wymioty.

Atak migreny może nastąpić albo nasilić się pod wpływem stresu, wysiłku fizycznego, silnych emocji (pozytywnych albo negatywnych), albo pod wpływem innych, działających indywidualnie, bodźców.


Jak rozpoznać migrenę:


- powtarzające się napady bólu głowy,
- napady bólu głowy trwają pomiędzy 4., a 72. godziny,
- ból nasila się gdy wykonujemy normalne prace fizyczne,
- ból jest jednostronny i pulsujący,
- w czasie ataku bólu głowy występuje jedna z dodatkowych dolegliwości: nudności, wymioty, nadwrażliwość na: światło, dźwięk, zapach.


jeżeli nie ma innych wyraźnych przyczyn bólu głowy, wtedy możemy cierpieć na migrenę. Domowymi sposobami możemy sobie poradzić tylko doraźnie: należy się zrelaksować, nawet zdrzemnąć w ciemnym i cichym miejscu; można wypić napar z uspokajających ziół; można zastosować zimy okład albo kompres; czasem pomaga filiżanka kawy; dobrym rozwiązaniem jest także masaż. Dostępne w aptekach leki przeciwbólowe mogą przynieść tymczasową ulgę.

>>jeżeli cierpimy na powtarzające się napady bólu głowy i obawiamy się, iż to migrena powinniśmy udać się do lekarza po poradę. >>>>jeżeli to jest migrena wykluczy on wszystkie inne powody bólu głowy i zaleci odpowiednią terapię do naszego przypadku.

Pomoc w przypadkach: Migrena; jak wyleczyć migrenę; co zrobić gdy mam migrenę; ból głowy; lek na ból głowy; lek na migrenę; jak poradzić sobie z bólem głowy; sposób na migrenę; sposób na ból głowy

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.