Leczenie Jak używać olejków eterycznych przyczyny. Co znaczy esencją rośliny. Istnieje bardzo sporo.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak używać olejków eterycznych?

Definicja z ang. How to use essential oils, z niem. Wie ätherische Öle zu verwenden,.

Co to znaczy: Olejki eteryczne to skoncentrowane olejki pochodzenia roślinnego. Są one esencją rośliny. Istnieje bardzo sporo korzystnych zastosowań olejków eterycznych. Możesz używać ich do zredukowania stresu, do masażu, czy do aromaterapii. Popularność olejków stale wzrasta z racji na ich naturalne pochodzenie. Poniżej znajdziesz wskazówki jak używać olejków eterycznych.
krok 1
Na początek musisz się upewnić, iż nie jesteś uczulony na olejek, którego chcesz użyć. W tym celu nanieś bardzo małą kropelkę olejku w rejonie łokcia. Odczekaj 24 godziny, by sprawdzić czy wystąpi jakakolwiek reakcja. Jeśli tak, będzie to symbol, iż jesteś uczulona i nie możesz stosować tego olejku.
krok 2
Rozważ dodanie odrobiny olejku eterycznego do relaksującej kąpieli. Wystarczy 3-8 kropli. Zamocz się w wannie na ok. 10 min., rozkoszując się aromatem.
krok 3
Olejki mogą być również służące przy niewielkich dolegliwościach bólowych. Jeśli cierpisz wskutek bólu zatok, pomoże ci odrobina oleju eukaliptusowego. Jeśli odczuwasz stres, zastosuj olejek z drzewa sandałowego albo olejek z mięty pieprzowej. Dodaj cztery krople olejku do bardzo gorącej wody, najlepiej do wrzątku. Nachyl się nad aromatyzowaną wodą, nakryj głowę ręcznikiem i zrób sobie aromatyczną inhalację. Pomoże to zlikwidować wszelakie dolegliwości bólowe i pokonać stres.
krok 4
Masz zmęczone i obolałe stopy? Wymocz je we wodzie z dodatkiem olejku eterycznego. Wystarczy 5-7 kropli olejku na litr ciepłej wody. Mocz nogi poprzez ok. 10 min.. Doskonałe dla zmęczonych stop będą olejki: miętowy, jałowcowy i cytrynowy.
krok 5
Możesz stosować olejki eteryczne jako odświeżacze. Rozpuść ok. 20 kropli olejku w wodzie i przelej mieszankę do butelki z atomizerem. Możesz spryskać suszone kwiaty, żeby zaabsorbowały zapach olejku.
krok 6
Zmieszaj 10 kropli olejku eterycznego z 30 ml oliwy z oliwek i użyj do masażu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.