Leczenie Jak zrobić olejek zapachowy na pamięć i koncentrację przyczyny. Co znaczy Aromaterapia.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrobić olejek zapachowy na pamięć i koncentrację?

Definicja z ang. How to make perfume oil on memory and concentration, z niem. Wie man Parfümöl auf das Gedächtnis zu machen und Konzentration.

Co to znaczy: Jeżeli masz kłopoty z pamięcią i koncentracją, spróbuj aromaterapii. Aromaterapia jest naturalna, bezinwazyjna i bezpieczna, a przede wszystkim bardzo przyjemna w zastosowaniu. Oto kilka przepisów na olejki, które powinny wzmóc twoją umiejętność koncentracji:
krok 1
Wybierz jedną z poniższych mieszanek olejków eterycznych, a następnie wykorzystaj w któryś z podanych niżej sposobów:
Mieszanka 1
3 krople olejku o aromacie rozmarynu
2 krople olejku o aromacie cytryny
Mieszanka 2
4 krople olejku o aromacie cyprysa
1 krople olejku o aromacie mięty pieprzowej
Mieszanka 3
1 krople olejku o aromacie bazylii
2 krople olejku o aromacie rozmarynu
2 krople olejku o aromacie cyprysa
Mieszanka 4
3 krople olejku o aromacie cytryny
2 krople olejku o aromacie hyzopu
Mieszanka 5
2 krople olejku o aromacie mięty pieprzowej
3 krople olejku o aromacie cytryny
W każdym przypadku wlej kroplomierzem poszczególne olejki eteryczne do niewielkiej zakręcanej buteleczki z ciemnego szkła. Dokładnie je zmieszaj rolując butelkę w dłoniach. Szczelnie zakręć. Przechowuj w chłodnym miejscu. Mieszając olejki zawsze miej na dłoniach rękawiczki, a stół okryj ceratą.
krok 2
Dyfuzor zapachów do pomieszczeń.
Pomnóż liczba składników tak, by otrzymać 20 w sumie kropli olejku. Dodaj olejek do dyfuzora zapachów wedle instrukcją. Możesz także wykorzystać zwykły dyfuzor, ogrzewany dzięki tealightów.
krok 3
Olejek do kąpieli.
Pomnóż liczba składników razy 2, tak aby otrzymać 10 kropli olejku. Weź 30 ml olejku nośnikowego (może to być olej z jojoba, awokado, pestek winogron, kokosowy, migdałowy, orzechowy, słonecznikowy czy oliwa z oliwek). Wymieszaj dokładnie te dwa składniki i przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła. Wlej około 7-8 ml olejku do wanny i zamieszaj.
krok 4
Olejek do masażu.
Przygotuj olejek tak jak w przepisie powyżej. Stosuj jako olejek do masażu, lecz uważaj, by omijać wrażliwe partie skóry. Przed użyciem także KONIECZNIE upewnij się, czy któryś ze składników olejku cię nie uczula. Olejki eteryczne mogą działać drażniąco albo uczulająco, gdyż to są silnie skoncentrowane substancje organiczne. Nigdy nie stosuj ich w kosmetyce w formie nierozcieńczonej!
krok 5
Odświeżacz powietrza.
Pomnóż liczba składników razy 6, tak aby otrzymać 30 kropli olejku. Weź czystą, butelkę ze spryskiwaczem o pojemności 150ml (nie wykorzystuj plastikowych butelek, w których poprzednio znajdowały się środki do czyszczenia albo do pielęgnacji włosów), następnie przygotuj 50ml destylowanej wody i 50ml czystej wódki 80%. Wymieszaj dobrze składniki w butelce i odstaw na 1 dzień. Przed każdorazowym rozpyleniem w pomieszczeniu dobrze wstrząśnij. Jeżeli intensywność zapachu ci nie odpowiada, zmień proporcje olejku.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.