Leczenie Jak zrobić perfumy przyczyny. Co znaczy zapachami od palenia kadzideł i innych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrobić perfumy?

Definicja z ang. How to make perfume, z niem. Wie zu machen Parfüm.

Co to znaczy: Perfumy są w zastosowaniu od tys. lat. Ludzie zaczęli własną przygodę z zapachami od palenia kadzideł i innych aromatycznych ziół w czasie religijnych rytuałów. Egipcjanie jako pierwsi wprowadzili do swojej kultury prawdziwe perfumy. Jako iż wynaleźli również szkło, buteleczki perfum pojawiły się na świecie już na 1000 lat przed Chrystusem.
Trzy nuty tworzą harmonię perfumy. Nuta głowy jest tym, co poczujesz natychmiast, gdy powąchasz perfumę, lecz co szybko się ulotni. Po nucie głowy, poczujesz nutę serca. To esencja całej perfumy. Po okołu 30 minutach da się odczuć nuta bazy, która razem z nutą serca określi ostateczny zapach perfumy. Nuty bazy to zapachy bogatsze i głębsze, które pozostaną na twojej skórze, gdy nuty głowy i serca ulotnią się.
Perfumy sprzedawane są w różnych cenach, w zależności od zawartości olejków eterycznych. Prawdziwe, a zarazem najdroższe perfumy zawierają ich aż 22%. Kolejne w kolejności są tak zwany wody perfumowane (Eau de Parfum) z 15-22% zawartością olejków eterycznych. Woda toaletowa (Eau de Toilette) zawiera 8-15% olejków eterycznych, a woda kolońska (Eau de Cologne) ok. 4%. Najsłabsza jest woda toaletowa Eau Fraiche, która zawiera tylko 1-3% olejków.
Kupowanie perfum na różne okazje zapewne znacznie uszczupli twój portfel. Możesz jednak wypróbować opisane tutaj receptury perfum domowej roboty. Wypróbuj swoje mieszanki zapachów, żeby twój zapach odzwierciedlał to, kim jesteś.
krok 1
Przepis nr 1.
Składniki:
12 kropli olejku geraniowego
8 kropli olejku jaśminowego i tyle samo olejku ylang-ylang
4 krople olejku paczuli
3 krople olejki z bergamotki
2 krople olejku neroli (kwiat pomarańczy)
2 łyżki stołowe olejku jojoba
Przygotowanie:
Olejek jojoba wlej do butelki z atomizerem wykonanej z ciemnego szkła. Po kolei dodawaj poszczególne olejki eteryczne, za każdym razem dobrze wstrząsając butelkę. Pozostaw perfumę w chłodnym miejscu na kilka godz.. Przed użyciem dobrze wstrząśnij.
krok 2
Przepis nr 2.
Składniki:
15 kropli olejku z bergamotki
3 krople olejku z drzewa sandałowego i tyle samo cedrowego
2 krople eterycznego olejku waniliowego
2 szklanki 70% alkoholu albo wódki
Przygotowanie:
Wlej alkohol do szklanej butelki z atomizerem. Dodaj olejki eteryczne i dobrze wstrząśnij. Butelkę umieść w chłodnym miejscu i pozostaw na tydzień. Po tym czasie perfumy nadają się do użycia. Pamiętaj o tym, tak aby przed zastosowaniem wstrząsnąć butelkę.
krok 3
Podane tutaj kompozycje zapachowe mogą być zmienione tak, aby pasowały do twoich upodobań zapachowych. W przygotowaniu opisanych tutaj perfum kluczowy koszt stanowi zakup odpowiednich olejków eterycznych. To jest jednak wydatek nieporównywalnie mniejszy od kupna drogiej, markowej perfumy.

Pomoc w przypadkach: robienie perfum, produkcja perfum

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.