Leczenie Leczenie choroby lokomocyjnej przyczyny. Jak leczyć Jej inne nazwy, zależne od danego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Leczenie choroby lokomocyjnej

Definicja z ang. Treatment of motion sickness, z niem. Die Behandlung von Reisekrankheit.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku LECZENIE CHOROBY LOKOMOCYJNEJ:

Choroba lokomocyjna jest dolegliwością pojawiającą się w środkach transportu. Jej inne nazwy, zależne od danego środka transportu, to: choroba morska, choroba lotnicza, kinetoza. Jej powodem jest odbieranie sprzecznych bodźców od różnych zmysłów: zmysł równowagi informuje o ruchy, a zmysł wzroku nie odbiera takiej informacji, albo dwa zmysły, równowagi i wzroku, nie mogą się wystarczająco dobrze porozumieć i mózg dokładnie nie wie co odbywa się z ciałem. Choroba lokomocyjna najczęściej występuje u dzieci pomiędzy drugim, a dwunastym rokiem życia, lecz u osób wrażliwych może występować poprzez całe życie.

Choroba lokomocyjna objawia się tylko w czasie podróży jakimś środkiem transportu i niedługi czas po nim. Znaczna większość cierpiących na chorobę lokomocyjną czuje się dobrze już kilka min. po opuszczeniu środka transportu (samochodu, samolotu, statku).

Leczenie choroby lokomocyjnej sprowadza się głównie do zapobiegania jej. Usunięcie skutków choroby lokomocyjnej polega na zatrzymaniu i opuszczeniu pojazdu, błędnik wraca do równowagi i organizm dochodzi do siebie. W bardzo ciężkich sytuacjach choroby morskiej wymagana jest pomoc lekarska.

symptomy choroby lokomocyjnej, to: zawroty głowy, ból głowy, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, uczucie niewygody, niepokój, zmęczenie, złe samopoczucie, suchość w ustach albo ślinotok.

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną? Należy stosować się do kilku zaleceń:


- należy siadać przodem do kierunku jazdy, najlepiej na przednim fotelu (samochód), w środku ( pomiędzy osiami kół w autobusach i pociągach), nad skrzydłami (w samolotach), na środku (na statkach) i zawsze przy oknie,
- przed podróżą zjeść lekki posiłek, nie pić napojów gazowanych,
- w czasie podróży patrzeć na horyzont – w najwyższym stopniu stabilny pkt., pozwoli nam się skupić i uspokoić błędnik,
- przyjąć pozycje półleżącą, zadbać o dobre podparcie głowy,
- należy podróżować wypoczętym i wyspanym,
- zadbać o dostęp do świeżego powietrza, wietrzyć pojazd, robić częste postoje,
- w przypadku wystąpienia symptomów choroby lokomocyjnej głęboko oddychać, najlepiej poprzez uchylone okno, zamknąć oczy i zrelaksować się.
- nie można zapomnieć o plastikowych torebkach, w przypadku gdyby choroba lokomocyjna nagle i zdecydowanie zaatakowała.

Można także posłużyć się lekami przeciw chorobie lokomocyjnej. Należy jednak pamiętać, iż takie leki osłabiają koncentrację i powodują zmęczenie i senność. Można także skonsultować się z lekarzem.

Pomoc w przypadkach: Choroba lokomocyjna; leczenie choroby lokomocyjnej; przeciwdziałanie chorobie lokomocyjnej; jak przeciwdziałać chorobie lokomocyjnej?; powstrzymywanie choroby lokomocyjnej; choroba morska; leczenie choroby morskiej; sposoby na chorobę morską; sposób na chorobę lokomocyjną; choroba powietrzna; leczenie choroby powietrznej; jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?; choroba ruchu; kinetoza; wymioty podczas jazdy samochodem; nudności podczas podróżowania

Lekarz Internista: LECZENIE CHOROBY LOKOMOCYJNEJ; DIE BEHANDLUNG VON REISEKRANKHEIT; TREATMENT OF MOTION SICKNESS; Choroba lokomocyjna; leczenie choroby lokomocyjnej; przeciwdziałanie chorobie lokomocyjnej; jak przeciwdziałać chorobie lokomocyjnej?; powstrzymywanie choroby lokomocyjnej; choroba morska; leczenie choroby morskiej; sposoby na chorobę morską; sposób na chorobę lokomocyjną; choroba powietrzna; leczenie choroby powietrznej; jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?; choroba ruchu; kinetoza; wymioty podczas jazdy samochodem; nudności podczas podróżowania

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    to jeszcze na stronie http://www.naturala.pl/tag/262/leczenie_choroby_lokomocyjnej jest, ale o naturalnych sposobach :D