Leczenie Jak być zdrowym przyczyny. Jak leczyć tysiące pozornie prostych sposobów. Niezależnie od.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być zdrowym?

Definicja z ang. How to be healthy, z niem. Wie gesund sein.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK BYĆ ZDROWYM: Każdy chce wyglądać i czuć się zdrowo. By poprawić własne zdrowie istnieje tysiące pozornie prostych sposobów. Niezależnie od tego czy poprawisz własną dietę czy przestaniesz przesiadywać godzinami przed telewizorem to zrobisz krok ku byciu zdrowszym. Poniżej przedstawiam 95 metod, by żyć w zdrowiu poprzez długie lata.
krok 1
Jedzenie
To co jemy ma wielki wpływ na nasze zdrowie jednak nie znaczy to, iż musimy rezygnować z wszystkich ulubionych potraw na rzecz samych warzyw i owoców. Poniżej znajdziesz metody na poprawienie zdrowia przez zmianę w diecie.
 
Unikaj słodzonych napojów. Najlepiej kompletnie zrezygnuj ze wszystkich napojów, soków w kartonach i drinków energetycznych (dla spotowców), które są pełne cukrów. Zamiast tego pij duże ilości wody niegazowanej, mleka i soków ze świeżo wyciśniętych owoców (masz pewność, iż nie zawierają dodatku cukru i konserwantów).
krok 2


jedzenie warzyw

Nie zapomnij o jedzeniu warzyw. Codziennie jedz przynajmniej 5 porcji warzyw i owoców.
krok 3
Upewnij się, iż spożywasz wystarczające ilości tłuszczów Omega 3. Z tego powodu, twoja dieta powinna być bogata w ryby, rośliny strączkowe i orzechy.
krok 4


Picie wody

Pij wodę. Już to prawdopodobnie słyszałeś 1000 razy jednak usłyszysz jeszcze raz. Woda jest niezwykle potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. by utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia możesz dodatkowo jeść ogórki, pomarańcze, grejpfruty i arbuzy.
krok 5
Nie jedz w McDonald's. Okazjonalne jedzenie w fast foodach nie jest złe jednak zjadanie astronomicznych porcji hamburgerów i frytek jest – i to bardzo.
krok 6
Jedz pełnoziarniste pieczywo. Całe ziarna są wiele zdrowsze niż te przetworzone.
krok 7
Twoja dieta powinna być zróżnicowana. Zbilansuj własną dietę w taki sposób, by nie pominąć żadnej z grup żywności. Dlatego dostarczysz swojemu organizmowi to czego potrzebuje.
krok 8
Znajdź umiar. Jedz regularne i regularnie. Jedząc 3 razy na dzień mamy skłonność do przejadania się co jest bardzo niezdrowe.
krok 9
Myśl o tym co jesz. Świadomie wybieraj zdrową żywność i unikaj pustych kalorii.
krok 10


jedzenie jajek

Jedz wiele jajek. Jajka są bogate w proteiny i zawierają sporo witamin.
krok 11
Zamiast gotować warzywa w wodzie, gotuj je na parze. Dlatego zostaną zachowane ich właściwości przeciwutleniające.
krok 12
Staraj się nie przetwarzać żywności. O ile to możliwe, jedz żywność jak najmniej przetworzoną. Dania powinny być proste i niewiele skomplikowane.
krok 13
Jeżeli nie masz dostępu do świeżych owoców jedz mrożone.
krok 14
Jedz chude białko. Jedz kurczaki, fasolę i produkty mleczne.
krok 15


herbata

Pij herbatę. Większość herbat zawiera duże ilości polifenoli i przeciwutleniaczy, które sprawią, iż będziesz zdrowszy (polifenole ochronią cię także przed próchnicą).
krok 16
Przestań jeść śmieci (na przykład chrupki kukurydziane, popcorn, chipsy, frytki, Coca-Cola). To jest proste, oczywiste i daje efekty.
krok 17
Unikaj jedzenia przed telewizorem. Zwracaj uwagę na to co jesz i jak jedz. Jedz w sposób świadomy – w czasie jedzenia nie zajmuj się niczym innym (oglądanie TV, siedzenie przed komputerem czy czytanie gazety).
krok 18


jedzenie z małych talerzyków

Jedz na małych talerzykach. Zamiast wielkich talerzy używaj mniejszych. Dlatego oszukasz mózg, będziesz szybciej syty i unikniesz przejedzenia.
krok 19
Jedzenie na mieście
Jedzenie na mieście jest przyjemne i wygodne jednak jedzenie w restauracjach i barach jest pełne pułapek. Poniżej kilka sposobów na zdrowe żywienie poza domem.
 
Zapytaj kelnera o to co chciałbyś zjeść. Jeżeli chcesz zjeść kurczaka, zapytaj czy zamiast kurczaka smażonego mógłbyś dostać grillowanego.
krok 20
Zapytaj o coś niskokalorycznego. Większość restauracji ma w menu potrawy o obniżonej zawartości tłuszczu.
krok 21
Poproś o więcej warzyw. W większości restauracji powinieneś je dostać bez dodatkowej stawki.
krok 22


jedzenie w restauracji

Podziel się. Porcje w restauracjach bywają ogromne. Zamiast zjadać wszystko samemu i wciskać w siebie jedzenie na siłę, zamów z osobą ci towarzyszącą, jedno danie na spółkę.
krok 23
Zjedz na pierwsze danie zupę albo sałatkę. Dlatego zjesz wiele mniej dania głównego (prawdopodobnie wysokokalorycznego).
krok 24
Trzymaj się z dala od ukrytych tłuszczy. Dania, które mają w nazwie kremowy, nadziewany, z sosem czy panierowany zazwyczaj wskazują na to, iż danie będzie ciężkostrawne i wysokokaloryczne.
krok 25
Unikaj kolorowych drinków alkoholowych. Takie drinki jak Margarita czy Pina Colada są pełne cukru. Zamiast tego napij się wina albo piwa.
krok 26


jedzenie ryby

Jedz ryby. Ryby są o sporo zdrowsze niż wieprzowina, wołowina a nawet kurczak. Unikaj jednak ryb z dodatkiem sosów albo ryb smażonych.
krok 27
Choroby
Uniknij alergii, przeziębień i innych dolegliwości przestrzegając poniższe zasady.
 
Pozbądź się kurzu i roztoczy. Alergicy mogą kontrolować symptomy choroby przez unikanie stosów książek i czasopism, wypchanych zwierząt czy poduszek, które są królestwem roztoczy.
krok 28


mycie rąk

Myj ręce. Chroń się przed wirusowymi zapaleniami i chorobami przez regularne mycie rąk.
krok 29
Trzymaj przy sobie antybakteryjny spray do rąk. W sytuacjach gdy nie będzie możliwości umycia rąk użyj sprayu antybakteryjnego.
krok 30
Biegaj wieczorami. Jeżeli jesteś alergikiem biegaj wieczorami, kiedy poziom pyłków jest niższy.
krok 31
Śpij z zamkniętymi oknami. Jeżeli nie chcesz obudzić się z symptomami alergii, pozamykaj na noc okna i włącz wentylator.
krok 32
Zapoznaj się z witaminami. by organizm mógł się sam obronić przed chorobami musi mieć dostarczoną odpowiednią liczba witamin na dzień.
krok 33
Jedz błonnik. Dzięki błonnikowi unikniesz chorób układu trawiennego.
krok 34


Wysypianie się

Wysypiaj się. Jednym ze sposobów na utrzymanie dobrego zdrowia jest wysypianie się.
krok 35
Zasypiaj i budź się o tych samych godzinach każdego dnia. Długość snu powinna trwać 7-8 godz. na dzień.
krok 36
W pracy
W pracy spędzasz 1/3 swojego życia (a może i więcej) dlatego powinieneś upewnić się, iż środowisko w jakim pracujesz jest zdrowe.
 
Wyjdź na świeże powietrze. w czasie przerwy nie graj w gry online i nie siedź w biurze. Wyjdź na świeże powietrze, nawet jeżeli ma to potrwać tylko kilka min.. Jeszcze lepiej zrobisz gdy w czasie najdłuższej przerwy w pracy zrobisz rundkę dookoła budynku w którym pracujesz.
krok 37
Rób sobie drugie śniadanie w domu. Nie kupuj na lunch hamburgera czy hot-doga. Zmniejsz liczba wypijanej kawy. Zamiast kawy pij wiele wody. jeżeli nie masz sił i czujesz zmęczenie przeczytaj metody na zmęczenie i zdobycie energii.
 
krok 38
Zawsze miej pod ręką zdrowe przekąski. Trzymaj się z dala od ciasteczek i batoników – w szufladzie trzymaj suszone owoce i orzechy na wypadek gdyby dopadł cię smak na słodkie.
krok 39


porządek na biurku

Sprzątaj biurko. Często wycieraj blat biurka, czyść klawiaturę, myszkę i przyciski w telefonie. Dlatego pozbędziesz się bakterii.
krok 40
Unikaj bufetów. Jedzenie w bufetach jest nie jest zdrowe. W tych miejscach stawia się przede wszystkim na prędkość przyrządzenia i niską cenę.
krok 41
jeżeli jesteś zestresowany wyjdź z pokoju, głęboko pooddychaj i wypij szklankę wody.
krok 42
Oprzyj się pokusie jedzenia darmowych posiłków. Nie jedz ich dopóki się nie upewnisz, iż są one zdrowe a ty obecnie jesteś głodny.
krok 43
Sen
Dobry sen jest konieczny do dobrego samopoczucia. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak poprawić jakość snu.
 
Stwórz cały rytuał zasypiania. Przed snem zawsze czytaj jakąś nudną książkę, wypij szklankę gorącego mleka albo weź ciepłą, aromatyczną kąpiel.
krok 44
Śpij w ciemności. Zawsze przed snem zgaś wszystkie światła – w tym telewizor.
krok 45
Nie pij alkoholu przed snem. Alkohol pogarsza jakość snu.
krok 46
Nie używaj budzika. Będzie to dla ciebie wyzwaniem, lecz z czasem uda ci się uaktywnić swój zegar biologiczny i będziesz budzić się naturalnie. Oczywiście należy chodzić spać odpowiednio wcześniej, by przesypiać przynajmniej 7-8 godz..
krok 47
Staraj się spać w takich godzinach, gdy na zewnątrz jest ciemno. Zasypianie późno w nocy i budzenie się w południe pogarsza jakość snu.
krok 48


drzemka popołudniowa

Gdy jesteś zmęczony zdrzemnij się. Popołudniowa drzemka jest bardzo zdrowa. Amerykańscy naukowcy udowodnili, iż taki rodzaj odpoczynku bardzo minimalizuje ryzyko śmierci wywołanej chorobami serca.
krok 49
Zdrowie psychiczne
Stań się szczęśliwszy, miej satysfakcje ze swojego życia i bądź pewny siebie dzięki poniższym prostym wskazówkom.
Pozwól sobie na relaks. Znajdź jakąś pasję, hobby i pozwól by napięcie i stres cię opuściły.
krok 50
każdego dnia poświęć czas na to co naprawdę lubisz robić.
krok 51
Czytaj. Wpraw swój mózg w ruch przez czytanie ciekawych książek.
krok 52


czytanie książek

Przeczytaj coś nowego. jeżeli zawsze czytasz kryminały przeczytaj książkę fantasy.
krok 53
Bądź elastyczny. Nie staraj się powstrzymywać nadchodzących zmian. Cierpliwie staraj się do nich dostosować.
krok 54
Wysoka samoocena. Naucz się siebie doceniać, przestań krytykować. Dopóki nie pokochasz siebie, nie będziesz w stanie pokochać całego świata i życia.
krok 55
Pisz. Pisanie stymuluje umysł, wyzwala myśli i poprawia pamięć.
krok 56
Nagradzaj się i chwal. jeżeli wykonasz dobrze jakieś zadanie nie zapomnij się sam pochwalić i zrób coś dla siebie w nagrodę.
krok 57


wyrażaj uczucia

Wyrażaj uczucia. Złych uczuć nie można w sobie kumulować. Im szybciej je uzewnętrznisz tym szybciej się od nich uwolnisz. Znajdź sposób na odreagowanie przez płacz, śpiew czy pisanie bloga.
krok 58
Naucz się czegoś nowego. Nowe zdolności sprawią, iż będziesz czuć się szczęśliwszy i bardziej pewny siebie.
krok 59
Wyłącz TV. Spędzaj czas aktywnie zamiast siedzieć na kanapie przed telewizorem.
krok 60
Ćwicz pamięć. Zamiast tworzyć listę zadań i rzeczy, które trzeba kupić staraj się je zapamiętywać.
krok 61
Unikaj zwlekania z czymś. Odkładanie rzeczy na później sprawi, iż będziesz czuć się źle i będziesz bardziej nerwowy.
krok 62
Graj w gry logiczne. Układaj puzzle, rozwiązuj krzyżówki i łamigłówki. Dzięki grom logicznym twój mózg będzie zawsze w gotowości.
krok 63


medytacja

Medytuj. Pozwól swojemu umysłowi na relaks i odpoczynek od codziennych problemów.
krok 64


śmiech

regularnie się śmiej. Staraj się dostrzegać zabawne sytuacje codziennie. Zamiast być mrukiem stań się osobą szczęśliwą i zawsze uśmiechniętą.
krok 65
Słuchaj muzyki. Muzyka zredukuje stres, usprawni twoją pamięć i pobudzi mechanizm odpornościowy.
krok 66
Trening mózgu. Poszukaj kursów, stron internetowych i książek, które nauczą cię jak sprawić, by twój mózg pracował lepiej i szybciej.
krok 67
Uroda
Poniższe sposoby pozwolą ci zachować równocześnie zdrowie jak i piękny wygląd.
 
Rozważ detoksykację organizmu. Dzięki detoksykacji oczyścisz swój organizm z zalegających w nim toksyn.
krok 68
Nie myj się zbyt dokładnie i za regularnie. Częste mycie i szorowanie ciała pozbawia go naturalnej warstwy ochronnej. poprzez to skóra staje się sucha i podatna na choroby.
krok 69
Nie chodź na solarium. Złota opalenizna może i wygląda dobrze jednak cenę za to będą musiały zapłacić komórki skóry. Zbyt częste wystawianie się na promienie słoneczne skutkuje, iż skóra traci jędrność i sprężystość a zmarszczki pojawiają się szybciej i są wiele głębsze.
krok 70
Unikaj alkoholu i papierosów. Zarówno alkohol jak i papierosy przyspieszają mechanizm starzenia się i mogą być powodem wielu chorób.
krok 71
Nie przesadzaj z ilością zabiegów wykonywanych na włosach. Zbyt częste farbowanie, prostowanie, kręcenie a nawet suszenie bardzo je osłabia. jeżeli chcesz mieć gęste i silne włosy unikaj wszelkich zabiegów i często je podcinaj.
krok 72
Stosuj naturalne kosmetyki. Zamiast żelu pod prysznic stosuj szare mydło. Do makijażu używaj kosmetyków mineralnych – wykonanych wyłącznie z naturalnych produktów.
krok 73
Związki i relacje międzyludzkie
Oparty na zdrowych relacjach związek da ci szczęście i zdrowie psychiczne.
 
Spędzaj czas z ludźmi prowadzącymi zdrowy tryb życia. Mamy tendencję do upodabniania się do innych. Dlatego przebywaj w towarzystwie ludzi mających zdrowe nawyki i przyzwyczajenia.
krok 74
Otaczaj się ludźmi pozytywnymi i optymistycznymi. Trzymaj się z daleka od ludzi burkliwych, niemiłych, wiecznie niezadowolonych i toksycznych.
krok 75


asertywność

Wiedz kiedy mówić NIE. Nie pozwól innym sobą kontrolować. jeżeli nie masz na coś ochoty powiedz "nie". Pamiętaj, iż jeżeli sam się nie poszanujesz to nikt inny ciebie nie poszanuje.
krok 76
Pielęgnuj przyjaźń. Pamiętaj, iż o miłość i przyjaźń należy dbać i ją pielęgnować, by nie umarła. Musisz podjąć wysiłek, by utrzymać przy sobie kogoś. Ludzie nie są przedmiotami i nigdy nie możesz być pewien, iż przyjaciele zawsze będą, gdy ich będziesz potrzebować, jeżeli sam wcześniej nie dasz nic w zamian.
krok 77
Serdeczny uścisk. każdego dnia przytul albo uściśnij osobę, którą kochasz.
krok 78
Opowiadaj historie. Ugruntuj własne najwspanialsze wspomnienia i chwile radości opowiadając o nich znajomym i rodzinie.
krok 79


prośba o pomoc

Nie bój się prosić o pomoc. jeżeli potrzebujesz pomocy zwróć się do przyjaciół, rodziny albo do specjalisty.
krok 80
Praktykuj robienie dobrych uczynków. Będziesz lepiej się czuć we własnym ciele gdy zrobisz coś miłego dla kogoś innego, nie oczekując nic w zamian.
krok 81
Nigdy się nie zamartwiaj. Nie martw się na zapas ani nie szukaj sobie różnych chorób. Pamiętaj, iż sama choroba może wyniknąć także z twojego nastawienia. Wierząc w to, iż jest się chorym sprawiamy, iż odbywa się tak na prawdę. Istnieje sporo przypadków, iż zupełnie zdrowe osoby umarły, gdyż podsłuchały lekarza mówiącego o śmiertelnej chorobie innego z pacjentów (osoby te wmówiły sobie, iż doktor mówi właśnie o nich). I odwrotnie: Śmiertelnie chore osoby wierzyły w to, iż są zdrowe i ku zdziwieniu wielu lekarzy choroba się cofnęła a one dożyły późnych lat starości. Wszystko zależy od twojej wiary i twojego nastawienia. Dlatego, nigdy, lecz to nigdy nie myśl o tym, iż coś ci dolega i iż jesteś bardzo chory.
krok 82
Sport
Nasze zdrowie zależy w znacznym stopniu od sprawności fizycznej.
 
Ruszaj się. Nie istotne jaką formę aktywności wybierzesz. Najważniejsze to jest tak aby ruszać się często i jak najczęściej.
krok 83
Wykorzystaj wymagania domowe do ćwiczeń. Rób przysiady i skłony w czasie odkurzania czy w czasie mycia samochodu.
krok 84
Ćwicz całym ciałem. Wykonuj ćwiczenia w czasie których rusza się całe twoje ciało.
krok 85
Ćwicz przynajmniej 60 min. na dzień. Nie musisz poprzez godzinę robić jakiś szczególnych ćwiczeń. Chodzi o to, iż poprzez ten czas powinieneś się ruszać. Liczy się wszystko – wchodzenie po schodach, szybki marsz do pracy i tym podobne
krok 86


sport i zabawa

Baw się. Ćwiczenia nie muszą być nudne. Znajdź sposób aktywnego spędzania czasu, który będzie cię cieszył. Może to być kurs tańca, jazda na rowerze, pływanie czy gra w piłkę.
krok 87
Zwracaj uwagę na technikę. Poprawna metoda wykonywania ćwiczeń poprawi ich jakość i uchroni cię przed urazami.
krok 88
Ćwicz z przyjaciółmi. Znajdź sobie znajomych chętnych do aktywnego spędzania czasu. Będziecie się wspólnie motywować a oprócz tego będziesz mieć przy okazji sposobność spędzenia czasu z ludźmi, których lubisz.
krok 89
Trwałość. Koncentruj się na długoterminowych celach i nigdy się nie poddawaj.
krok 90
Z dala od domu
Podróż za granicę, w szczególności do dalekiego państwie może być pełna niebezpieczeństw. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących zdrowia za granicą.
 
Przed wyjazdem sprawdź jakie szczepionki są wymagane i jakie są rekomendowane. Udaj się do Sanepidu i zaszczep się.
krok 91
Pij wyłącznie wodę mineralną w butelkach (sprawdzaj czy nakrętka jest oryginalna). regularnie się zdarza, iż woda za granicą zawiera bakterie i pasożyty do których nasz organizm nie jest przyzwyczajony. Nigdy nie pij wody z kranu, nie zamawiaj drinków z lodem ani nie jedz surowych owoców.
krok 92


pływanie w basenie

Uważaj na kąpiele w rzekach, stawach i jeziorach. Najbezpieczniejszy będzie chlorowany basen, może czy ocean.
krok 93
Po umyciu zębów przepłucz buzię wodą mineralną.
krok 94
Przed wyjazdem udaj się do lekarza rodzinnego i poproś o przepisanie leków, które mogą ci się przydać w państwie do którego wyjeżdżasz.
krok 95
Spray na owady. Chroń się przed komarami, moskitami i muszkami. Mogą one przenieść sporo groźnych chorób. Używaj preparatów odstraszających owady DEET (najmocniejszy środek na rynku).
krok 96
Nie zapomnij apteczki. W apteczce muszą się znaleźć takie leki jak: środek na biegunkę, chorobę lokomocyjną, maść łagodząca ugryzienia komarów, plastry, bandaż, środek przeciwbólowy.

Lekarz Internista: JAK BYĆ ZDROWYM; WIE GESUND SEIN; HOW TO BE HEALTHY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.