Leczenie Jak leczyć anginę przyczyny. Co znaczy przeciwciał, będących efektywną bronią przeciwko.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć anginę?

Definicja z ang. How to treat angina, z niem. Wie zur Behandlung von Angina pectoris.

Co to znaczy: Migdałki odpowiedzialne są za produkcje substancji służącej do wytwarzania przeciwciał, będących efektywną bronią przeciwko atakującym nasz organizm drobnoustrojom. Jednakże jeżeli zaatakowane są poprzez znaczną liczba bakterii i wirusów, tworzy się na nich stan zapalny, wywołujący anginę. W zależności od stopnia nasilenia anginy, możemy leczyć ją domowymi sposobami albo musimy udać się do lekarza, by przepisał nam specjalne leki. W razie częstych i ostrych infekcji migdałków, niezbędne może okazać się ich usuwanie.
krok 1
Płucz gardło co 2 –3 godziny miętowym płynem do płukania gardła (na przykład Hascosept). Upewnij się, iż płyn dotarł do tylnej części gardła.
krok 2
jeżeli jesteś osobą dorosłą, przyjmij aspirynę. jeżeli twoje dziecko cierpi na anginę, podaj mu paracetamol dla dzieci. Co jakiś czas ssij pastylki na gardło, najlepsze będą te, które w swoim składzie zawierają fenol. Związek ten pomaga uśmierzyć ból gardła.
krok 3
Pij wiele wody. Pij napoje z lodem albo ssij lody wodne. Zmrożona ciecz pomaga znieczulić gardło. Spróbuj także gorącej herbaty z miodem albo rosołu. W razie niektórych osób ciepłe płyny działają lepiej na bolące migdałki, niż płyny zimne.
krok 4
Pamiętaj o odpoczynku, który ma naprawdę duże znaczenie w czasie walki z anginą.
krok 5
Unikaj dymu papierosowego i innych substancji, które mogłyby podrażnić twoje gardło.
krok 6
Sprawdzaj temperaturę ciała przynajmniej dwa razy na dzień. jeżeli gorączkujesz dłużej niż dwa dni, koniecznie udaj się do lekarza. Zapalenie migdałków albo ostry ból gardła, który trwa dłużej, niż 48 godz. (szczególnie jeżeli towarzyszy mu gorączka), może być symptomem zakażenia paciorkowcami, co zdecydowanie wymaga leczenia.
krok 7
Poproś lekarza o pobranie wymazu z gardła, by stwierdzić, jaki rodzaj bakterii zainfekował twoje migdałki.
krok 8
jeżeli bardzo regularnie chorujesz na anginę, rozważ zabieg usunięcia migdałków. Skonsultuj tą sposobność ze swoim lekarzem rodzinnym.
Wskazówki i ostrzeżenia
Zabieg usunięcia migdałków regularnie przeprowadza się u dzieci, które przechodziły 6 infekcji gardła w ciągu roku poprzez 2–3 lata z rzędu. jeżeli masz trudności z przełykaniem, oddychaniem i mówieniem, natychmiast skontaktuj się z lekarzem albo udaj się na pogotowie.Dzieciom poniżej 18 roku życia nie należy podawać aspiryny, chyba, iż doktor zaleci inaczej.. jeżeli masz żadne wątpliwości, zanim podejmiesz żadne działania skontaktuj się z lekarzem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.