Leczenie Jak leczyć astmę przyczyny. Jak leczyć immunologicznym. U astmatyków normalnie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć astmę?

Definicja z ang. How to treat asthma, z niem. Wie zur Behandlung von Asthma.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK LECZYĆ ASTMĘ: Astma to choroba układu oddechowego wywołana nadzwyczaj wrażliwym układem immunologicznym. U astmatyków normalnie nieszkodliwy bodziec, taki jak kurz, zimne powietrze, wysiłek fizyczny albo alergeny, wywołuje gwałtowną reakcję immunologiczną. Reakcja układu odpornościowego prowadzi do obrzęku (a regularnie zapalenia płuc), który utrudnia oddychanie. W większości przypadków leczenie astmy sprowadza się do używania inhalatorów, gdyż lek może być wówczas podawany bezpośrednio do płuc. Jednakże astmę można leczyć nie tylko dzięki inhalatorów. Istnieją różne inne środki farmakologiczne, a również naturalne metody zmniejszające symptomy astmy.
krok 1
Zamiast inhalatorów poszukaj syropu albo tabletek zawierających albuterol. Albuterol rozszerza oskrzela, ułatwiając przepływ powietrza. Można go zażywać doustnie, popularny jest jednak tylko na receptę. Pamiętaj, by nie przekraczać dawki zalecanej poprzez lekarza, zamiast pomóc, może to jeszcze bardziej nasilić symptomy astmy.
krok 2
Zapytaj lekarza o tabletki, których składnikiem jest teofilina. Tabletki takie są dostępne na receptę i są służące w długotrwałym leczeniu astmy. Dawkę leku ustala doktor, zwykle to jest jedna tabletka na dzień.
krok 3
Jeżeli napady astmy są ciężkie, można porozmawiać z lekarzem o terapii kortykosteroidami. Zmniejszają one nadczynność układu immunologicznego, pomagając tym samym zmniejszyć symptomy astmy.
krok 4
Poddaj się terapii odczuleniowej. U niektórych pacjentów ataki astmy są wywołane reakcją organizmu na określone alergeny. Wrażliwość organizmu na te alergeny może być leczona dzięki zastrzyków z omalizumabu. Lek jest podawany pacjentowi w formie wstrzyknięć podskórnych co 2 albo 4 tygodnie.
krok 5
symptomy astmy można łagodzić także domowymi sposobami. W najwyższym stopniu popularnym remedium na astmę jest miód. Przyłóż odrobinę miodu pod nos astmatyka, a ułatwisz mu oddychanie. Bardzo pożyteczne w razie astmy są także figi. Przynoszą ulgę choremu, gdyż ułatwiają odprowadzanie flegmy. 3-4 figi namaczaj poprzez noc, a następnie wypij sporządzoną z nich nalewkę.
krok 6
tak aby zredukować symptomy astmy możesz spożywać potrawy i wywary sporządzone wg poniższej receptury:
- 5g agrestu zmieszaj z łyżką miodu i jedz każdego dnia rano.
- Zmieszaj 1 łyżkę korzenia przepękli ogórkowatej z taką samą ilością miodu. Tak sporządzoną mieszankę zażywaj co noc.
- Przed każdym posiłkiem pij szklankę soku z cytryny zmieszanego z wodą.
- Mieszanka łyżki soku imbirowego, filiżanki wywaru z kozieradki i miodu jest doskonałym środkiem wykrztuśnym. Spożywaj ją każdego ranka i wieczora.
krok 7
Następnym domowym lekarstwem jest czosnek. Dziesięć ząbków czosnku ugotowanych w 30ml mleka albo wody jest bardzo skuteczne, w szczególności w początkowej fazie astmy.
krok 8
Zioło o nazwie aminek większy także ma działanie wykrztuśne i służące jest w razie astmy. Pół łyżki aminka należy zmieszać ze szklanką maślanki i pić dwa razy na dzień. Ataki astmy pomagają zmniejszyć także nasiona krokosza barwierskiego. Pół łyżki sproszkowanych, wysuszonych ziaren zmieszaj z łyżką miodu i zażywaj każdego dnia.




Wskazówki i ostrzeżenia
Pamiętaj, iż w razie rozpoznania objawów astmy nie należy prowadzić leczenia na swoją rękę. Koniecznie udaj się do lekarza - specjalisty od chorób płuc. Wybierze on dla ciebie w najwyższym stopniu efektywną formę terapii.

Lekarz Internista: JAK LECZYĆ ASTMĘ; WIE ZUR BEHANDLUNG VON ASTHMA; HOW TO TREAT ASTHMA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.