Leczenie Jak leczyć hemoroidy przyczyny. Co znaczy kobiety w ciąży, osoby prowadzące siedzący tryb.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć hemoroidy?

Definicja z ang. How to cure hemorrhoids, z niem. Wie zu heilen Hämorrhoiden.

Co to znaczy: Na hemoroidy (żylaki odbytu) cierpi ok. 1/3 dorosłych osób. Najczęściej to są kobiety w ciąży, osoby prowadzące siedzący tryb życia i osoby które przekroczyły 50 rok życia. Poniżej znajdziesz sposoby walki z hemoroidami.
krok 1
Ligatura Barrona
Ligatura Barrona polega na założeniu gumki u podstawy guzka hemoroidalnego. Zahamowany zostaje dopływ krwi powodując martwicę guzka a następnie jego odpadnięcie. W III stopniu zaawansowania choroby sposób ta może okazać się nieskuteczna - wówczas wymagane jest leczenie operacyjne.
krok 2
Obliteracja (Skleroterapia)
Porozmawiaj ze swoim lekarzem o obliteracji hemoroidów. Skleroterapia polega na wstrzyknięciu leków obliterujących do warstwy podśluzówkowej, które powodują zwłóknienie okolicy guzka krwawniczego. Zabieg ten może wywołać martwicę błony śluzowej jak również owrzodzenia i ropnie. Obliteracja jest efektywna w ponad 85% przypadków. Obliteracja przeciwwskazania - choroby zapalne jelit, choroby z zaburzeniem odporności, nadciśnienie wrotne, zakażenia okolicy okołoodbytniczej.
krok 3
Fotokoagulacja podczerwienią hemoroidów
Zabieg fotokoagulacji podczerwienią polega na przykładaniu sondy i użyciu promieniowania podczerwieni w celu wywołania martwicy wypadającego guzka.
krok 4
sposób Longo
sposób wg Longo to zabieg opierający na wycięciu dzięki staplera i zszycia śluzówki wewnątrz kanału odbytu. Hemoroidy nie są wycinane lecz są wciągane do ich pierwotnej anatomicznej pozycji.
sposób ta jest bardzo przydatna wówczas, gdy chorobie hemoroidalnej towarzyszy również wypadanie błony śluzowej odbytnicy.
krok 5
Elektrokoagulacja -
sposób Hemoron
Elektrokoagulacja jest bezbolesnym metodą leczenia hemoroidów dzięki aplikowania jednofazowego niskonapięciowego impulsu w cewki hemoroidalne.
sposób Hemoron ma sporo ważnych zalet. Przede wszystkim pacjent nie musi leżeć w szpitalu. Oprócz tego
sposób ta jest bezbolesna - zabieg ten można wykonać nawet bez znieczulenia.
krok 6
sposoby operacyjne
- Operacja sposobem Milligan – Morgan. Wycinane są chorobowo zmienione guzki hemoroidalne. Jest ona bardzo efektywna. Stosuje się ją z konieczności w hemoroidach zaawansowanych III i IV stopnia.
-
sposób Fergusona - Wycięcie chorobowo zmienionych guzków. Rany powstałe po usunięciu guzka zamykane są szwem ciągłym.
- Podśluzówkowa hemoroidektomia sposobem Parksa
Wskazówki i ostrzeżenia
Krioterapia hemoroidów już się nie stosuje z racji na mocny ból i problemy z gojeniem się ran.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.