Leczenie Leczenie kaszlu u dziecka przyczyny. Co znaczy przeziębieniem i grypą. Kaszel usuwa śluz i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Leczenie kaszlu u dziecka

Definicja z ang. How to treat cough in children, z niem. Wie Husten bei Kindern zu behandeln.

Co to znaczy: U dzieci kaszel wywołuje sporo różnych czynników, najczęściej związanych z przeziębieniem i grypą. Kaszel usuwa śluz i flegmę pomagając chronić płuca, lecz może być także oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. Jeżeli dziecko cierpi na ostry albo długo utrzymujący się kaszel, jego oddech jest świszczący albo towarzyszy mu gorączka, koniecznie skontaktuj się z lekarzem pediatrą.
W razie lekkiego kaszlu wystarczające mogą okazać się naturalne środki, które możesz przygotować w domu.
miódcytrynaciepła wodaherbatasólolejek eukaliptusowynawilżacz powietrza
krok 1
Zrób dziecku ciepłą kąpiel. Pomoże ona usunąć z płuc śluz i flegmę. Para powstała w czasie kąpieli udrożni i nawilży drogi oddechowe. Dla najlepszego efektu każ dziecku głęboko wdychać parę. Możesz także zrobić inhalację z soli fizjologicznej.
krok 2
Podawaj dziecku wiele płynów. Bardzo ważne jest, tak aby dziecko nie było odwodnione, bo w przeciwnym razie kaszel przybierze na sile i spowoduje znaczne podrażnienie gardła i krtani. Ciepłe płyny, takie jak sok jabłkowy czy herbata ziołowa, są łatwe do przełknięcia i łagodzą podrażnione gardło lepiej niż płyny zimne. Ciepła herbata idealnie uwalnia zaległą w płucach wydzielinę. Dodaj do herbaty miód i cytrynę, a udrożnisz równocześnie nos.
krok 3
Każ dziecku płukać gardło ciepłą wodą z dodatkiem soli. Ten stary specyfik sprawdza się już od dziesięcioleci. Do małego kubka wlej ciepłą wodę i dodaj soli. Dziecko powinno płukać gardło rano i przed snem, dopóki kaszel kompletnie nie ustąpi.
krok 4
Zrób dziecku rozgrzewający masaż olejkiem eukaliptusowym. Dobrze wetrzyj olejek w klatkę piersiową i plecy, a złagodzisz ból spowodowany kaszlem. Olejek zostanie wchłonięty poprzez organizm, a dziecku będzie łatwiej oddychać.
krok 5
Umieść w pokoju dziecka nawilżacz powietrza. Nawilżanie ma szczególne znaczenie w szczególności w nocy, gdyż suche powietrze może zaostrzyć kaszel.
krok 6
Podawaj dziecku wiele witaminy C. Unikaj silnych środków farmakologicznych nieodpowiednich dla wieku, gdzie jest twoje dziecko.
krok 7
Jeżeli kaszel będzie się pogarszał, natychmiast skontaktuj się z lekarzem pediatrą.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.