Leczenie Jak leczyć stłuczenie kości ogonowej przyczyny. Co znaczy Przyczyn może być sporo, jednak.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć stłuczenie kości ogonowej?

Definicja z ang. How to treat contusion coccyx, z niem. Wie Quetschung Steißbein zu behandeln.

Co to znaczy: Wbrew pozorom stłuczenie kości ogonowej jest dość powszechną dolegliwością. Przyczyn może być sporo, jednak kluczową powodem są upadki i kolizje. Stłuczenie kości ogonowej może powodować uciążliwy ból, uniemożliwiający normalne poruszanie się. Niestety nie ma metody na natychmiastowe pozbycie się problemu. Nie wystarczy zażycie środka przeciwbólowego. Potrzeba trochę czasu, by stłuczenie się zagoiło. Co zatem należy robić, by złagodzić ból?
krok 1
Siadaj na poduszkach. Stłuczona kość ogonowa może się goić poprzez kilka dni, a nawet tygodni, Wszystko zależy od tego jak bardzo sobie ją stłukłeś. Jakby nie było, musisz sobie poprzez ten czas jakoś radzić. Najlepiej będzie jeżeli zakupisz poduszkę rehabilitacyjną z dziurą w środku, w kształcie koła ratunkowego. Zmniejszy to odczuwanie bólu w czasie siedzenia.
krok 2
Schłodź bolące miejsce. by złagodzić ból i opuchliznę połóż na bolącym miejscu lód, owinięty w ręcznik albo ściereczkę i trzymaj poprzez ok. 20-30 min.. Powtarzaj kilka dni z rzędu, albo do ustąpienia bólu. Zgłoś się do lekarza, który przepisze Ci odpowiednie maści i inne medykamenty, które uśmierzą ból i przyśpiesza gojenie.
krok 3
Pij wiele płynów. Może i wydaje Ci się, iż dieta nie ma wpływu na ból wywołany stłuczeniem kości ogonowej. Jednak, powiększenie ilości przyjmowanych płynów zapobiegnie zatwardzeniu, które dodatkowo może spotęgować ból.
krok 4
Ćwicz. Połóż się na podłodze na plecach. Trzymaj jedną nogę na podłodze, a drugą unieś góry. Powtórz kilka razy oboma nogami. Dlatego rozciągniesz mięśnie i zmniejszysz ból.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.