Leczenie Jak traktować dziecko z ADHD przyczyny. Jak leczyć ograniczyć umiejętności dziecka do.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak traktować dziecko z ADHD?

Definicja z ang. How to treat a child with ADHD, z niem. Wie ein Kind mit ADHS zu behandeln.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK TRAKTOWAĆ DZIECKO Z ADHD: Nadpobudliwość psychoruchowa, zwana w skrócie ADHD, może w znacznym stopniu ograniczyć umiejętności dziecka do rozwiązywania problemów, planowania i zrozumienia siebie i innych. Co więcej, dzieci cierpiące na ADHD regularnie czują się odrzucone, nieakceptowane poprzez rówieśników i nauczycieli.
Dorośli regularnie nie zdają sobie sprawy, z tego jak traktować dziecko cierpiące na ADHD. Istnieje jednak sporo metod, dzięki którym możemy nawiązać z takim dzieckiem dobry kontakt i sprawić, iż przestanie się ono czuć wyalienowane. Odpowiednie leczenie, zmiana stylu życia i mechanizmu zachowań mogą pomóc dziecku radzić sobie z ADHD.
krok 1
Najważniejszą kwestią w kontaktach z dzieckiem chorym na ADHD jest nie porównywanie go z innymi dziećmi. Zamiast wytykać mu jego inność, wskaż mu jego silne strony. Podniesiesz w ten sposób jego samoocenę i pomożesz odzyskać pewność siebie. Zwróć dziecku uwagę na jego zalety, które pomogą mu żyć z ADHD. Wskaż na sławnych ludzi, którzy osiągnęli efekt mimo choroby: Einsteina, Franklina, Picassa, a pośród Polaków - Szymona Majewskiego czy Krzysztofa Skibę.
krok 2
Dziecko z ADHD regularnie odczuwa frustrację i ma problemy z uczeniem się nowych rzeczy. Wynika to z niezdolności dziecka do koncentracji. Duże znaczenie ma pomoc dziecku w nauce, zachowanie pozytywnego nastawienia zarówno do samego procesu nauki, jak i do osiągnięć dziecka.
krok 3
Dziecko, koncentrując się na czymś, może tupać nogami, stukać palcami lub nucić. To jest system radzenia sobie ze stresem, umożliwiający skupienie uwagi na danej rzeczy. Nie zwracaj uwagi na takie zachowanie, gdyż dasz dziecku odczuć, iż jest inne.
krok 4
Wykorzystaj zainteresowania dziecka, aby wzbudzić w nim entuzjazm w stosunku do wykonywanych zadań. Jeżeli dziecko lubi zwierzęta, zachęć je do czytania książek o zwierzętach, zorganizuj zajęcia promujące czytanie, pisanie i rozwijające umiejętności organizacyjne.
krok 5
tak aby dziecko cierpiące na ADHD nie czuło się inne, wytłumacz mu, iż nauka dobrej organizacji i kierowania czasem jest normalnym etapem dorastania. Wyjaśnij mu, jak istotne dla jego przyszłości jest wyznaczanie sobie celów.
krok 6
Wspieraj dziecko i zachęcaj do aktywnego kontaktu z rówieśnikami. sporo dzieci wykazuje antyspołeczne zachowania, takie jak nadpobudliwość, agresja, niecierpliwość. Rozwijaj w dziecku świadomość jego samego i grupy, gdzie się znajduje.
krok 7
Bądź cierpliwy. Wspieraj dziecko, gdy uczysz je jak ma zmieniać własne zachowanie i styl życia. Pamiętaj, iż to jest dla dziecka mechanizm nowy i denerwujący.
krok 8
Postaraj się, aby każda lekcja przynosiła dziecku satysfakcję i frajdę. Jeżeli zmiany będą dla dziecka zbyt trudne, może się ono zbuntować i okazywać niechęć do dalszej nauki. Ważne jest aby każda lekcja była dla dziecka nowa, satysfakcjonująca i zabawna, musi przykuć jego uwagę i rozbudzić apetyt na więcej.




Wskazówki i ostrzeżenia
Na ADHD cierpiało wielu sławnych ludzi. pośród nich znaleźli się Thomas Edison, Albert Einstein, Alexander Bell, Beniamin Franklin, Winston Churchill, John F. Kennedy, Salvador Dali, John Lennon, Whoopi Goldberg, Ernest Hemingway, Pablo Picasso, Lewis Caroll i Steve Wonder. Spośród znanych Polaków na ADHD cierpi Joanna Szczepkowska, Szymon Majewski i Krzysztof Skiba. jeżeli dziecko cierpiące na ADHD nie zostanie poddane leczeniu, może w przyszłości cierpieć pomiędzy innymi na depresję, uzależnienie od alkoholu, narkotyków, zaburzenia lękowe albo inne zaburzenia psychiczne.Bardzo istotnym jest, tak aby nauczyć dziecko jak radzić sobie z ADHD i jak uniknąć uczucia izolacji i odrzucenia, których może ono doświadczać w trakcie nauki.

Lekarz Internista: JAK TRAKTOWAĆ DZIECKO Z ADHD; WIE EIN KIND MIT ADHS ZU BEHANDELN; HOW TO TREAT A CHILD WITH ADHD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.