Leczenie Jak walczyć z bezsennością przyczyny. Jak leczyć być bardzo groźny dla organizmu i może.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z bezsennością?

Definicja z ang. How to fight insomnia, z niem. Wie zur Bekämpfung von Schlaflosigkeit.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK WALCZYĆ Z BEZSENNOŚCIĄ: Bezsenność to bardzo przykra dolegliwość. Brak snu (szczególnie ciągły) może być bardzo groźny dla organizmu i może powodować sporo przykrych konsekwencji. Bezsenność przewlekła może odbijać się na naszym nastroju i powodować, iż wciąż będziemy czuć się zmęczeni. Pamiętajmy, iż problemy ze snem mogą być symptomem jakiejś choroby, dlatego także warto jest zasięgnąć porady lekarza, tak aby wykluczyć ewentualne stany chorobowe. Bezsenność dzielimy na pierwotną i na bezsenność wynikającą z innych przyczyn. Bezsenność pierwotna nie jest skutkiem żadnej innej choroby i występuje co najmniej od miesiąca. Do drugiej grupy bezsenności zaliczamy bezsenność wynikającą innych przyczyn, na przykład chorób somatycznych, psychicznych i tak dalej W tym artykule znajdziesz wskazówki jak walczyć z bezsennością.
krok 1
Po pierwsze jak już wcześniej wspomniano dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Pomoże on zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy i zaleci odpowiednią terapię. Może on przypisać leki usypiające bądź także, na przykład zmianę stylu życia. Jednakże leki usypiające są dość rzadziej służące z racji na konieczność zwiększania dawki już nawet po 2 tygodniach. W związku z tym leki zaleca się, tak aby leki nasenne stosować krótko w dość poważnych zaburzeniach snu. Gdyż dłuższe przyjmowanie leków powiększa tolerancję organizmu na te substancje.
krok 2
Pierwszym krokiem w walce z bezsennością powinna być zimna trybu życia i nauka higieny snu. To jest szczególnie rekomendowane przy bezsenności pierwotnej a więc takiej, która nie ma podłoża innych chorób. Jak dbać o higienę snu? Po pierwsze należy zadbać o pomieszczenie, gdzie śpimy. Powinno być one dobrze przewietrzone. Nie może w nim panować zbyt wysoka temperatura. Zadbajmy o to, by nic nie rozpraszało naszej uwagi. Zasłoń zasłony/rolety i wyłącz telewizor i radio.
krok 3
Kilka godz. przed pójściem spać zadbaj o to, tak aby oświetlenie w pokoju nie było zbyt ostre. Przyciemnione światło będzie znakiem dla organizmu, iż nadchodzi czas odpoczynku. Dodatkowo unikaj jedzenia tuż przed pójściem spać. Wtedy jakość snu znacznie pogorszy się. Ostatni posiłek powinien być spożyty co najmniej 2 godziny przed snem.
krok 4
Pamiętaj, tak aby nie robić sobie drzemek w trakcie dnia. Zwiększy to ryzyko wystąpienia bezsenności bądź będziesz mieć trudności w zasypianiu. Powinieneś zmęczyć swój organizm tak, tak aby wieczorem czuć się lekko zmęczonym. To na pewno ułatwi tobie zasypianie. Przed snem staraj się wyciszyć organizm. Unikaj słuchania głośnej, ciężkiej muzyki. Może to niepotrzebnie ciebie pobudzić.
krok 5
Jeżeli nie możesz zasnąć to unikaj leżenia w łóżku. Będziesz mógł tak przeleżeć kilka godz. bez skutku. Najlepiej wstań i pospaceruj trochę. Nie kładź się spać na siłę. Nie popadaj także w frustrację wskutek braku snu. Spowoduje to, e będziesz bardziej zestresowany a sen będzie ciężej przychodzić. Zrelaksuj się, uspokój swój umysł.

Lekarz Internista: JAK WALCZYĆ Z BEZSENNOŚCIĄ; WIE ZUR BEKÄMPFUNG VON SCHLAFLOSIGKEIT; HOW TO FIGHT INSOMNIA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.