Leczenie Jak walczyć z bulimią przyczyny. Jak leczyć odżywianiu. Aktualnie jest mało badań.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z bulimią?

Definicja z ang. How to fight with bulimia, z niem. Wie zu kämpfen mit Bulimie.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK WALCZYĆ Z BULIMIĄ: Bulimia to choroba o podłożu psychicznym. Wiąże się ona z zaburzeniami w odżywianiu. Aktualnie jest mało badań poświęconych tej chorobie. Zachorowalność na bulimię jest bardzo zróżnicowana w zależności od państwie. Z przeprowadzonych badań (w 2008 r.) wynika, iż największą liczba chorych odnotowano w Australii, ponieważ aż 1943 nastolatków w przedziale wiekowym od 15 do 17 lat. Nie jest wykluczone, iż w innych państwach ten współczynnik jest większy, jednakże nie dysponujemy odpowiednimi statystykami. Bulimia charakteryzuje się nagłymi napadami w objadaniu się. Po tego typu napadach występuje zachowanie kompensacyjne. Chory czuje wyrzuty sumienia i chce jak najszybciej pozbyć się z organizmu tego, co zjadł. W poniższym artykule znajdziesz rady dotyczące walki z bulimią.
krok 1
Jak objawia się to zaburzenie? To jest przede wszystkim chęć kontrolowania swojej wagi spowodowane psychicznymi pobudkami. Chory w ten sposób myśli, iż dlatego jego poczucie wartości wzrośnie. Może to być także powiązane z brakiem akceptacji samego siebie. Chory regularnie głoduje poprzez cały dzień, a następnie pochłania to wszystko co znajdzie się pod ręką. Po tym epizodzie bulimik jak najszybciej chce pozbyć się tego co zjadł. Może wtedy wymuszać wymioty, używać środków przeczyszczających, zacząć intensywnie ćwiczyć, a nawet robić lewatywy.
krok 2
Znając podłoże tej choroby trzeba zacząć z nią walczyć. regularnie chory nie jest w stanie sam sobie poradzić z tym zaburzeniem. Dlatego także tak istotna jest pomoc drugiej osoby. Mechanizm leczenia bulimii jest dość skomplikowany, a ryzyko niepowodzenia jest spore. Istotne jest jednak to, tak aby nie poddawać się. Istnieje kilka metod leczenia bulimii. Przeważnie stosuje się psychoterapię i leczenie farmakologiczne. Poniżej rozwiniemy te dwie sposoby leczenia.
krok 3
Zdecydowanie powinniśmy zacząć od psychoterapii. Szczególnie zaleca się terapię behawioralno-poznawczą regularnie połączoną z terapią rodzinną. Bulimik z pomocą psychologa/psychoterapeuty dojdzie do powody jego zachowania. Dzięki psychoterapii bulimik pozbędzie się patologicznych wzorców radzenia sobie z emocjami. To jest dość trudny mechanizm, lecz za to bardzo satysfakcjonujący, gdyż dlatego bulimik może zaprzyjaźnić się z samym sobą i zacząć siebie szanować.
krok 4
Drugą sposobem leczenia, regularnie służącą jako leczenie wspomagająca psychoterapię, jest leczenie farmakologiczne. Leczenie farmakologiczne jest bardzo skuteczne i przynosi zamierzone efekty. U chorych na bulimię stwierdzono niski poziom serotoniny, a więc neuroprzekaźnika, który bierze udział w regulowaniu naszego nastroju. Dzięki lekarstwom (przeważnie podaje się antydepresanty) poziom serotoniny zostaje przywrócony do normy. Aktualnie tego typu leki są dość bezpieczne i wywołują jak najmniejsze efekty uboczne.

Lekarz Internista: JAK WALCZYĆ Z BULIMIĄ; WIE ZU KÄMPFEN MIT BULIMIE; HOW TO FIGHT WITH BULIMIA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.