Leczenie Jak wykonać masaż shiatsu na ból karku przyczyny. Co znaczy mocne i nie towarzyszy im.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wykonać masaż shiatsu na ból karku?

Definicja z ang. How to do shiatsu massage for neck pain, z niem. Wie Shiatsu-Massage für Nackenschmerzen zu tun.

Co to znaczy: Masaż shiatsu łagodzi ból i napięcie mięśni pod warunkiem, iż nie są one zbyt mocne i nie towarzyszy im zaczerwienienie skóry. Osoba masowana powinna siedzieć na krześle albo na poduszce leżącej na podłodze. Poniżej przedstawiam sposób wykonania masażu shiatsu na bóle karku i barków.
krok 1
Stań za osobą masowaną, połóż jej na ramionach rozpostarte dłonie a następnie się na nich oprzyj. Zacznij masaż od lekkiego nacisku, który stopniowo zwiększaj.
krok 2
Przesuń się troszkę na bok. Jedną ręką podtrzymaj czoło masowanej osoby, zaś drugą ściskaj mięśnie karku, posuwając się od podstawy czaszki w dół.
krok 3
Uciśnij kciukiem dość mocno (jednak ostrożnie) zagłębienie w mięśniach karku u podstawy czaszki. Uciskając przesuwaj kciuk w dół, a następnie zmień rękę i powtórz czynność z drugiej strony karku.
krok 4
Odsuń się troszkę do tyłu. Wyciągnij ręce naprzód i połóż je na barkach osoby, której robisz masaż. Wolno uciskaj mięśnie znajdujące się po obu stronach kręgosłupa między łopatkami. Siła ucisku powinna być dostosowana do reakcji osoby masowanej.
krok 5
Masaż kończymy ściskając i lekko pocierając ramiona od szyi do łokci. Ruchy powinny być szybkie (usuną one resztki napięcia).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.