Leczenie Jak wykonać zabieg świecowania uszu przyczyny. Co znaczy zalegającej woskowiny i innych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wykonać zabieg świecowania uszu?

Definicja z ang. How do ear candling treatment, z niem. Wie Behandlung Ohrkerzen.

Co to znaczy: Świecowanie uszu (lejkowanie) jest wspaniałą sposobem na oczyszczenie uszu z zalegającej woskowiny i innych zanieczyszczeń. Jest także skuteczne przy infekcjach górnych dróg oddechowych, zapaleniu krtani, nieżycie nosa, katarze siennym czy astmie oskrzelowej. Zabieg ten sugerowany jest także dla osób cierpiących na migrenę, zaburzenia snu czy niedosłuch.
Świecowanie uszu można wykonać samemu w domu dzięki drugiej osoby. To jest bardzo proste jednak należy zachować troszkę uwagi i przestrzegać podstawowe zasady higieny.
mały jasiekpapierowy ręcznik z wyciętym otworem na uchokremfitoświecetalerzyk aluminiowy albo papierowyszklana z wodą albo miednica
krok 1
Osoba której będziemy wykonywali zabieg powinna położyć się na boku a pod głowę wsadzić jasiek.
krok 2
Smarujemy małżowinę uszną razem z wlotem kanału kremem. Do tego celu możemy użyć patyczka higienicznego.
krok 3
Poprzez ok. 3 minuty masujemy cały region ucha.
krok 4


świecowanie uszu

Głowę należy przykryć papierowym ręcznikiem z otworem na ucho. Dlatego zabezpieczymy głowę przed spadającym ze świecy popiołem. Ucho wyciągamy na wierzch ręcznika. Zamiast ręcznika możemy użyć talerzyka papierowego. W tym celu należy wyciąć w nim otwór a następnie wsadzić świecę. Talerzyk powinien stykać się ze świecą na wysokości blaszki.
krok 5
Smarujemy kremem świecę z tej strony gdzie znajduje się blaszka. Krem ma za zadanie uszczelnienie połączenia pomiędzy kanałem usznym i świecą.
krok 6
Koniec świecy oznaczony kreską i srebrną folią wkładamy do kanału małżowiny usznej ruchem stanowczym lecz delikatnie, żeby nie sprawić bólu na głębokość ok. 1 - 2 cm.
krok 7
Trzymamy fitoświecę i czekamy aż wypali się do miejsca oznaczonego paskiem, co znaczy koniec zabiegu.
krok 8
Teraz należy wyjąć z ucha jeszcze palącą się świecę i ugasić ją w szklance wody.
krok 9
Delikatnie oczyszczamy ucho patyczkiem higienicznym.
krok 10
Powtarzamy cały zabieg na drugim uchu.
krok 11
Osoba której wykonaliśmy zabieg powinna poleżeć jeszcze kilka min. i się zrelaksować. Po zabiegu należy zabezpieczyć uczy wacikami.
Poprzez następne 24 h nie wolno moczyć głowy ani myć włosów. Uszy są bardzo wrażliwe.
krok 12
Po skończeniu zabiegu rozwijamy nie spaloną część świecy i sprawdzamy zawartość.
Zabieg należy wykonywać 3 - 5 razy co 4 dni dopóki w nie spalonej części świecy nie będzie już jakichkolwiek wydzielin ani nalotu.
krok 13
Jak to działa?
W czasie palenia się świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwany komina. Dlatego ucho zostaje oczyszczone z woskowiny i wydzielin gruczołów łojowych. Ciśnienie w uchu się reguluje. Prócz udrożnienia kanału słuchowego sukces przenosi się na zatoki dzięki czemu ułatwione jest oddychanie nosem.
Wskazówki i ostrzeżenia
Zabieg należy wykonać na obu uszach
Wskazania:Schorzenia uszu, gardła, nosa.Przewlekłe stany zapalne nosa,Gardła, migdałków.Stany zapalne zatok przynosowych.PrzeziębieniaSzumy w uszach różnego pochodzenia.Niedosłuch.Stany stresowe, nerwowość,Nadpobudliwość, zaburzenia snu.Bóle i zawroty głowy, migrenaPrzeciwwskazania do zabiegu to:wyciek ropy z ucha,uczulenie na produkty pszczelarskie,uszkodzenie błony bębenkowejprocesy nowotworowe w obrębie głowy
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.