Leczenie Panowanie nad bólem przyczyny. Co znaczy organizm komunikuje się z nami. Dzięki niemu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Panowanie nad bólem

Definicja z ang. How to control the pain, z niem. Wie um den Schmerz zu kontrollieren.

Co to znaczy: Ból to nieodłączny towarzysz naszego życia. Pełni sporo funkcji. Przez ból nasz organizm komunikuje się z nami. Dzięki niemu wiemy, iż w organizmie odbywa się coś nie tak. Ból towarzyszy wielu chorobom. Jego nasilenie zależy od stanu chorobowego i na przykład od wielkości obrażeń. Jak przeciwdziałać bólowi i minimalizować jego nasilenie? To jest pytanie, które regularnie nurtuje osoby chore. Czy w ogóle istnieje taka sposobność? Oczywiście, iż tak. Jest sporo metod, które pomagają zmniejszyć ból. Najważniejsze to jest, tak aby nie stać się jego niewolnikiem.
krok 1
Po pierwsze należy zdać sobie sprawę z tego jak działa ból i gdzie powstaje. Ból to jest niekorzystne uczucie, które zna każdy. Ból odbierają nocyceptory, które reagują na uszkadzanie tkanki. Towarzyszy temu pobudzenie współczulnego układu nerwowego. Objawia się to min. przyspieszonym biciem serca bądź wydzielaniem adrenaliny. Dlatego ból regularnie wywołuje odruch obronny, który ma za zadanie oddalić organizm od czynnika powodującego ból.
krok 2
Każdy z nas wie co to ból i zna jego powody. Jednakże warto dowiedzieć się czegoś o rodzajach bólu. Może nam się to przydać przy jego określaniu. Wyróżniamy ból ostry występujący regularnie przy zapaleniu wyrostka robaczkowego; ból przewlekły, który jest związany z dolegliwościami reumatycznymi i przy migrenach. Każdy z tych bólów może mieć charakter min. rwący, szarpiący bądź promieniujący.
krok 3
Jak radzić sobie z bólem? Jest sporo sposobów. Jedne są dość konwencjonalne a drugie alternatywne. Każda sposób może inaczej działać na różne osoby. U jednych ból zmniejszy się znacząco a u drugich w niewielkim stopniu. Należy dostosować metodę do swojego organizmu. Dlatego także wypróbuj różne metody i określ, który z nich najskuteczniej pomaga właśnie tobie.
krok 4
Bardzo istotną role w redukowaniu bólu odgrywa dieta. Uboga dieta może ograniczać możliwości organizmu w zwalczaniu bólu. Dieta powinna być zróżnicowana i zawierać jak najwięcej witamin i minerałów. Dlatego twój organizm będzie mieć siłę, tak aby zwalczać przyczynę bólu, a tym samym regenerować uszkodzone miejsce.
krok 5
Zrezygnuj z jedzenia smażonych potraw i wyeliminuj ze swojej diety margarynę. Wyżej wymienione produkty są powodem częstych stanów zapalnych w organizmie, co sprzyja powstawaniu bólu. Od dzisiaj kupuj z głową. Jeżeli zależy ci na zmniejszeniu bólu, unikaj tych produktów. Przy okazji nabierzesz zdrowych nawyków żywieniowych.
krok 6
Słońce. Co ma słońce do bólu? Otóż okazuje się, iż bardzo wiele. Pacjenci, którzy doświadczają częstych bólów, mają obniżony poziom witaminy D w organizmie. Jak wiadomo wit. ta powstaje w czasie opalania się, bądź zwyczajnie przebywania na słońcu. Pamiętaj jednak, tak aby odpowiednio chronić skórę przed promieniami UV. Stosuj różnego rodzaju kremy z filtrami.
krok 7
Ból mięśni rządzi się innymi prawami. Przeważnie powstaje w efekcie niedoboru magnezu bądź potasu. Dostarczaj je organizmowi. Niezłą wskazówką jest także nawadnianie organizmu. Pij wiele wody mineralnej. Unikaj wody źródlanej.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli ból jest bardzo mocny i utrudnia ci codzienne czynności, skontaktuj się z lekarzem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.