Leczenie Jak zapobiec chorobie lokomocyjnej przyczyny. Jak leczyć czy samolocie jest bardzo.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiec chorobie lokomocyjnej?

Definicja z ang. How to prevent motion sickness, z niem. Wie Reisekrankheit zu verhindern.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEC CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ: Choroba lokomocyjna, nie istotne czy przytrafi się nam w samochodzie, pociągu czy samolocie jest bardzo popularna i potrafi zepsuć każdą podróż. Choroba lokomocyjna charakteryzuje się zawrotami i bólami głowy, co w rezultacie prowadzi do nudności i wymiotów. Ponadto może wystąpić uczucie senności, zmęczenia, pocenie się, ślinienie się i ogólny dyskomfort. Odbywa się tak dlatego, iż mózg w czasie podróży odbiera sygnały od oczu o zmianie otoczenia, które mózg interpretuje jako ruch. w czasie gdy błędnik, który także wysyła sygnały do mózgu, nie odnotowuje zmian w położeniu ciała. To sprawia, iż mózg odbiera dwa sprzeczne sygnały, co prowadzi do zagubienia i zaburzenia układu. Efektem tego jest właśnie choroba lokomocyjna. Można jednak uniknąć choroby lokomocyjnej, jeżeli zacznie się jej przeciwdziałać już przed podróżą. Jak to zrobić?
krok 1
Wiele wypoczywaj przed podróżą. Dobrze wypoczęte ciało to ciało, które sobie lepiej poradzi z symptomami choroby lokomocyjnej.
krok 2
Wybierz odpowiednie miejsce w samochodzie, samolocie, pociągu. jeżeli podróżujesz samolotem poproś o miejsce przy przejściu, najlepiej za przednią krawędzią skrzydła. W pociągu najlepiej będzie jeżeli usiądziesz na samym przodzie, z dala od okna. w czasie podróży samochodem usiądź na przednim siedzeniu. jeżeli musisz siedzieć z tyłu, niech to będzie środkowe siedzenie, abyś mógł patrzeć naprzód, nie w boczne okna. Co do rejsów statkiem, wybierz kajutę w środkowej części statku, na górnym pokładzie.
krok 3
Nie stój. Stojąc balans ciała zostanie zachwiany i będziesz próbował utrzymać równowagę, poprzez co dodatkowo zwiększysz szanse na wywołanie choroby lokomocyjnej.
krok 4
Skup wzrok na horyzoncie, na dali. Nie przyglądaj się mijanym budynkom i innym obiektom. Możesz także utkwić wzrok na jakimś obiekcie wewnątrz pociągu, samochodu albo innego środka transportu, którym podróżujesz.
krok 5
Nie czytaj w momencie podróży. Nie pomoże Ci to w pokonaniu schorzenia, a wręcz przeciwnie.
krok 6
Oprzyj głowę o siedzenie, na którym siedzisz. Dasz odpocząć mięśniom karku i niejako głowie. Możesz zakupić poduszkę podróżną pod kark.
krok 7
Wstrzymaj się od jedzenia ostrych potraw. Nie ułożą się one dobrze w żołądku i będą dawać o sobie znać w czasie podróży. Przecież ostatnią rzeczą jakiej chcesz to dawanie swojemu żołądkowi powodów do 'rewolucji'. Nie przegrzewaj posiłków. Zjedz coś lekkiego, ciepłego (nie gorącego!).
krok 8
Nawadniaj organizm. Czasami w czasie podróży nie pijemy wiele napojów, by nie biegać co chwilę za potrzebą. Nie to jest jednak dobry pomysł, gdyż niewystarczająco nawodniony organizm jest wiele bardziej podatny na chorobę lokomocyjną. Pij wiele wody i napojów z elektrolitami.
krok 9
Unikaj alkoholu. Alkohol i choroba lokomocyjna to mieszanka wybuchowa.
krok 10
Nie pal i nie siedź blisko osoby, która pali. Wdychanie dymu tytoniowego może z sporym prawdopodobieństwem nasilić nudności. W szczególności, jeżeli jesteś osobą niepalącą.
krok 11
Zażyj lek. Najpopularniejszy jest Aviomarin. Przyjmuje się go na pół godziny przed podróżą. Jednak środków o podobnym działaniu jest wiele więcej. Wybierz się do apteki i popytaj farmaceutę.
krok 12
Możesz także poprosić swojego lekarza rodzinnego, by przepisał Ci leki na receptę, jeżeli cierpisz na chorobę lokomocyjną w czasie każdej podróży.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEC CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ; WIE REISEKRANKHEIT ZU VERHINDERN; HOW TO PREVENT MOTION SICKNESS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.