Leczenie Jak zapobiegać bólom uszu przyczyny. Jak leczyć różne. Począwszy od zmiany ciśnienia.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać bólom uszu?

Definicja z ang. How to prevent ear pain, z niem. Wie Ohrenschmerzen zu verhindern.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEGAĆ BÓLOM USZU: Ból ucha to dość regularnie spotykana dolegliwość. Jego powody mogą być bardzo różne. Począwszy od zmiany ciśnienia skończywszy na różnego rodzaju stanach zapalnych. Tego typu bóle regularnie dotykają dzieci. Warto więc dowiedzieć się co robić, gdy dopadnie nas (bądź nasze dziecko) ból ucha. Jak wiadomo, zaburzenia powiązane z narządem słuchu mogą wpływać na nas niekorzystnie, min. mogą powodować zawroty głowy, nudności czy także wymioty. Warto zatem zadbać o odpowiedni stan naszych uszu i podejmować profilaktyczne działania, które zabezpieczą nas przed różnego rodzaju bólami. Narząd słuchu pełni sporo ważnych funkcji w naszym organizmie, min. dzięki niemu nasze ciało może utrzymać równowagę. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak dbać o narząd słuchu i co robić, gdy dopadnie nas ból uszu.
krok 1
Pierwszą, najprostszą i najważniejszą rzeczą w zapobieganiu bólom ucha jest odpowiednie jego czyszczenie. Powinniśmy robić to raz w tygodniu tak, tak aby wybrać wosk zalegający w przewodzie słuchowym. Gdy tak zwany trąbka słuchowa (bądź przewód Eustachiusza) jest zatkana, może powodować to ból. W dalszej perspektywie może doprowadzić to do stanów zapalnych i infekcji bakteryjnych. Dlatego także tak istotna jest dokładna higiena osobista.
krok 2
Pamiętaj, iż czyszczenie uszu dzięki wacików higienicznych może nie być do końca skuteczne. regularnie odbywa się tak, iż używając tego typu patyczków, zamiast wyciągać warstwę wosku, wpychamy ją do środka, a tym samym ubijamy ją. To prowadzi do zatkania przewodu słuchowego i pogorszenia słuchu. Oprócz tego może uszkodzić narządy słuchowe. Zatem jak poprawnie czyścić uszy? Dobrze jest kupić odpowiedni zbiór do czyszczenia uszu. Można je dostać w większości aptek. Można także używać strzykawki napełnionej wodą utlenioną bądź letnią wodą.
krok 3
A teraz kilka rad, które pomogą utrzymać ci narząd słuchu w dobrym stanie. Po pierwsze, w czasie czyszczenia nosa powinieneś zatkać jedną z dziurek i dopiero wtedy zacząć dmuchać w chusteczkę. Zrób tak samo z drugim nozdrzem. Zapobiega to zatykaniu uszu. Unikaj smarkania równocześnie poprzez dwie dziurki.
krok 4
Unikaj palenia. Możesz zastanawiać się co wspólnego ma palenie ze stanem narządów słuchowych? Otóż jak dowiodły badania japońskich naukowców (przeprowadzone w latach 1994- 1999), palenie papierosów osłabia słuch. U osób, które paliły stwierdzono pogorszenie się słuchu w stosunku do osób, które nie paliły. Badania także wykazały, iż palacze słyszą gorzej dźwięki o wysokich częstotliwościach.
krok 5
W tym akapicie znajdziesz kilka sposobów na zatkane uszy. Po pierwsze dobrze jest zatkać obie dziurki nosowe i zacząć delikatnie wydmuchiwać powietrze. Dobrym rozwiązaniem jest także wzięcie gorącego prysznica. Unosząca się para zmiękczy wosk i ułatwi jego usunięcie. Gdy bóle uszu są dość intensywne, należy skontaktować się z lekarzem.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEGAĆ BÓLOM USZU; WIE OHRENSCHMERZEN ZU VERHINDERN; HOW TO PREVENT EAR PAIN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.