Leczenie Jak zapobiegać infekcjom pochwy przyczyny. Jak leczyć miejsc intymnych. Wystarczy kąpiel w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać infekcjom pochwy?

Definicja z ang. How to prevent infections of the vagina, z niem. Wie Infektionen der Vagina zu verhindern,.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEGAĆ INFEKCJOM POCHWY: Niestety, kobiety nieustannie są narażone na sposobność zakażenia bakteriami miejsc intymnych. Wystarczy kąpiel w basenie (z racji na mocno chlorowana wodą albo wadliwy mechanizm oczyszczania wody) albo jacuzzi, korzystanie z publicznej toalety, zaniedbanie codziennej higieny, niewłaściwa bielizna, współżycie z nowo poznanymi osobami i zapalenie gotowe. Musimy bardzo uważać, kiedy wybieramy się do ośrodka rekreacyjnego czy wczasowego, a nawet w czasie korzystania z publicznej toalety. Wybrane zakażenia są niegroźne, gdyż organizm jest sam w stanie poradzić sobie z infekcją. Jednak wybrane wymagają wizyty u ginekologa i leczenia przy wykorzystaniu odpowiednich leków. Najczęściej zakażenia wywołuje tak zwany rzęsistek pochwowy, który jest w stanie zakazić zarówno kobiety jak i mężczyzn ( z tymże u płci męskiej mogą nie występować symptomy). W razie kobiet może pojawić się swędzenie, świąd i upławy koloru żółtawego albo szarego. W jaki sposób możemy zapobiegać zakażeniom naszych miejsc intymnych? Poniżej przedstawiamy profilaktykę chorób intymnych.
krok 1
Na początku pamiętajmy, tak aby dbać o higienę intymną. Powinnyśmy podmywać się dwa razy na dzień (rano i wieczorem). Nie możemy także przesadzić z myciem okolic intymnych, gdyż może to wywołać zachwianie naturalnej flory bakteryjnej w pochwie, która pełni funkcję ochronną (przesada w higienie może także przyczynić się do zakażenia). W razie miesiączki warto używać chusteczek do higieny intymnej po każdej zamianie podpaski albo tamponu. Myjmy się ręką, bo gąbka i myjka może podrażnić skórę. Starajmy się stosować jak w najwyższym stopniu naturalne kosmetyki – bezzapachowe, bezbarwne. Myjmy się od przodu do tyłu, unikniemy w ten sposób przenoszenia bakterii z odbytu do pochwy ( także podcierajmy się od przodu do tyłu).
krok 2
Kolejna rzeczą jest odpowiedni dobór bielizny. Majtki powinny być wykonane z naturalnego tworzywa – najlepsze są bawełniane, gdyż są delikatne i zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Latem unikajmy majtek i spodni wykonanych ze sztucznych tkanin – nie przepuszczają powietrza, zwiększają produkcje potu i tworzą wilgotne środowisko, które jest idealne dla rozwoju bakterii. Unikajmy stringów.
krok 3
Korzystając z toalet publicznych, używajmy szczególnych nakładek (czasami są już w toalecie albo ewentualnie możemy zakupić je w aptece i niektórych drogeriach) albo zwyczajnie nie postarajmy się nie siadać na sedesie.
krok 4
w czasie miesiączki zmieniajmy regularnie tampony i podpaski, bo zbyt długie przetrzymywanie ich skutkuje rozwój bakterii i otarcia miejsc intymnych
krok 5
Po wizycie na basenie/jacuzzi albo nad wodą zastosujmy preparaty regulujące florę bateryjną w pochwie (na przykład Lactovaginal) – można je stosować profilaktycznie albo przy leczeniu niewielkich dolegliwości.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEGAĆ INFEKCJOM POCHWY; WIE INFEKTIONEN DER VAGINA ZU VERHINDERN,; HOW TO PREVENT INFECTIONS OF THE VAGINA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.