Leczenie Jak zapobiegać nadmiernemu poceniu się przyczyny. Jak leczyć odpowiednich leków i narzędzi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać nadmiernemu poceniu się?

Definicja z ang. How to prevent excessive sweating, z niem. Wie übermäßiges Schwitzen zu verhindern.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEGAĆ NADMIERNEMU POCENIU SIĘ: Nadmierna potliwość jest chorobą, którą można łatwo wyleczyć. Używając odpowiednich leków i narzędzi w szybki sposób pozbędziesz się tej kłopotliwej dolegliwości, pozostawiając ciało w doskonałej formie. Nadmierna potliwość jest rzadko zagrażającym życiu problemem, lecz musi być zdiagnozowana i leczona natychmiast. Udaj się do lekarza, określi on czy problem pocenia się nie jest symptomem jakiejś poważniejszej choroby. Leczenie nadpotliwości może odbywać się na kilka sposobów, poniżej znajdziesz wybrane z nich.
krok 1
Wykorzystywanie antyperspirantów.
Antyperspiranty możemy podzielić na dwie grupy: dostępne bez recepty i mocniejsze, które musi przepisać na doktor. Osoby, które cierpią łagodną nadpotliwość, powinny rozpocząć mechanizm leczenia od wykorzystania ogólnie dostępnych antyperspirantów. Jeżeli wykorzystywanie tego typu środków okaże się bardzo pomocne, należy kontynuować leczenie dopóki problem nie zniknie.
Jeżeli jednak tego typu środki nie działają, wówczas należy sięgnąć po mocniejsze antyperspiranty. W tym celu musisz udać się do dermatologa, który wypisze służącą receptę. Środki te mogą występować w formie kremu, balsamu albo proszku, jednak niezależnie od konsystencji zawierają one w swoim składzie sześciowodny chlorek glinu i muszą być służące bardzo ostrożnie na dotkniętych problemem obszarach ciała, bo mogą spowodować podrażnienia.
krok 2
Doustne leki zapobiegające nadmiernemu poceniu się.
Leki te określane są jako antycholinergiczne i mogą znacznie ograniczyć mechanizm pocenia się. Odpowiednikiem takiego leku jest Robinul, którego aktywnym składnikiem jest glikopirolan. Pamiętaj jednak, aby przed zastosowaniem tego typu leków skonsultować się z lekarzem. Mogą one spowodować działania niepożądane, takie jak zaburzenia widzenia czy suchość w jamie ustnej.
krok 3
Jontoforeza.
Jonoforeza uważana jest za nieinwazyjną metodę leczenia nadpotliwości, aczkolwiek polega ona na wykorzystaniu naładowanego elektrycznie urządzenia. Do organizmu poprzez skórę wprowadza się cząstki obdarzone ładunkiem elektrycznym, zorientowane na gruczoły potowe. Każdy zabieg trwa 10–20 min.. By pomyślnie wyleczyć nadpotliwość potrzebne są ok. 3 sesje w ciągu tygodnia. Po tym czasie sesje należy powtarzać co 1–3 tygodni.
krok 4
Botoks.
Botoks to popularna sposób wygładzania zmarszczek. Jednak może być on również stosowany w leczeniu nadpotliwości. Aktualnie prowadzone są również badania dotyczące wykorzystania botoksu w leczeniu innych chorób. Używany jest on również do leczenia bólów głowy i skurczy mięśni. Botoks to skrót od nazwy toksyna botulinowa. W czasie leczenia nadmiernej potliwości wstrzykuje się ok. 50 jednostek botoksu do 20 miejsc pod pachami. Zapewnia to tymczasową ochronę przed poceniem się, sukces może utrzymywać się nawet do sześciu miesięcy.
krok 5
Zabiegi chirurgiczne.
Zabiegi chirurgiczne służące w leczeniu nadmiernej potliwości są dość skomplikowane. mechanizm pocenia się jest kontrolowany poprzez układ nerwowy, zatem by zapobiec zjawisku nadmiernego pocenia się, należy przeprowadzić zabieg sympatektomii piersiowej. Sympatektomia to mechanizm usunięcia nerwu doprowadzającego gruczołów potowych skóry. Zabieg ten jest bardzo efektywny, lecz i ryzykowny dla pacjenta.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEGAĆ NADMIERNEMU POCENIU SIĘ; WIE ÜBERMÄSSIGES SCHWITZEN ZU VERHINDERN; HOW TO PREVENT EXCESSIVE SWEATING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.