Leczenie Jak zapobiegać wzdęciom przyczyny. Jak leczyć do czynienia. Jak można je zdefiniować.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać wzdęciom?

Definicja z ang. How to prevent flatulence, z niem. Wie um zu verhindern Blähungen.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEGAĆ WZDĘCIOM: Każdy z nas wie, co są to wzdęcia. Prawdopodobnie większość z nas miało z nimi do czynienia. Jak można je zdefiniować? Trzeba to zwyczajnie poczuć. A tak na poważnie to jest nadmiar gazów, które gromadzą się w przewodzie pokarmowym a dokładnie w jelitach. Determinuje to zwiększoną objętością brzucha, jednakże nie u wszystkich osób. Regularnie także odczuwa się wtedy uczucie pełności. Przeważnie problem ten dotyka kobiety po 40 roku życia. Większość chorych udających się do gastrologów również cierpi z tego powodu. W związku z powszechnością tego typu dolegliwości warto jest zająć się tym tematem. W poniższym artykule znajdziesz wiadomości na temat metody radzenia sobie ze wzdęciami.
krok 1
Po pierwsze należy określić powody tego stanu rzeczy. Częstą powodem wzdęć może być dieta bogata w błonnik. Błonnik reguluje pracę przewodu pokarmowego, co może przyczyniać się do nadmiernej produkcji gazów. Dodatkowo wzdęcia mogą być powodem nietolerancji organizmu na laktozę. Czasami, gdy dojdzie do infekcji przewodu pokarmowego, również może pojawić się ta dolegliwość. także szybkie jedzenie może doprowadzić do nadmiernego połykania powietrza, a tym samym większej ilości gazów w jelitach.
krok 2
Jak temu wszystkiemu przeciwdziałać? Jak walczyć ze wzdęciami? W większości przypadków wzdęcia to mechanizm naturalny. Organizm jest w stanie sam sobie z nimi poradzić. Jednak skupmy się na tym jak przeciwdziałać wzdęciom, jak zminimalizować ich występowanie. Przede wszystkim wzdęcia powstają w efekcie złej diety. Należy unikać produktów, które mają tendencję do fermentacji w żołądku i jelitach. Do tego typu produktów można zaliczyć: fasolę, groch, kalafior, kapustę, rzepę i większość roślin strączkowych. Ogranicz spożywanie produktów bogatych w błonnik.
krok 3
Bardzo istotną rzeczą jest ruch. Po posiłku warto pospacerować poprzez kilkanaście min.. Nie należy wykonywać jakichkolwiek gwałtownych ruchów, ani podejmować wysiłku fizycznego. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić jest siedzenie w fotelu, czy także na kanapie. Wtedy zwiększasz sposobność wystąpienia wzdęć. W trakcie posiłku pamiętaj, tak aby jeść powoli i dokładnie przeżuwać pokarm. Nie jedz, gdy się gdzieś śpieszysz. Usiądź spokojnie i zjedz posiłek.
krok 4
Następną rzeczą, która ma wpływ na wzdęcia jest stres. Różnego rodzaju napięcia przyczyniają się do zatrzymywania gazów w jelitach. W związku z tym zadbaj o własne zdrowie psychiczne. Zastosuj techniki redukowania stresu, jeżeli wykonujesz stresującą pracę. Ćwicz medytację i ćwiczenia oddechowe.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEGAĆ WZDĘCIOM; WIE UM ZU VERHINDERN BLÄHUNGEN; HOW TO PREVENT FLATULENCE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam od lat mecze sie z biegunkami,od czasy usuniecia woreczka zolciowego.Lekarze mowia ze to zespol jelita drazliwego.Ale ja czuje sie coraz gorzej,od 2 miesiecy przed kazdym wyjsciem do pracy jem tabletki na biegunke.Juz mi nie dobrze od nich i zastanawiam sie przez jaki czas mozna jesc tabletki na biegunki i czy mi nie zaszkodza.