Leczenie Jak zregenerować wątrobę przyczyny. Co znaczy albo nawet każdego dnia. Napoje alkoholowe.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zregenerować wątrobę?

Definicja z ang. How to regenerate the liver, z niem. Wie die Leber zu regenerieren.

Co to znaczy: Dziesiątki mln ludzi na całym świecie spożywa napoje alkoholowe sporadycznie albo nawet każdego dnia. Napoje alkoholowe zawierają mieszanki etanolu, które posiadają właściwości psychoaktywne (psychotropowe). Prócz właściwości psychoaktywnych, alkohol może wywołać uszkodzenia wątroby i zakłócić metabolizm całego organizmu. Na szczęście uszkodzenie wątroby można wyleczyć poprzez abstynencję i detoksyfikację. Poniżej przedstawiam kilka środków dzięki którym można oczyścić i zregenerować wątrobę.
krok 1
Pij 2-3 łyżki soku z mniszka lekarskiego. Mniszek lekarski wykazuje pozytywne działanie na wątrobę i pomaga jej usunąć toksyny, oczyszcza krew i ogólnie wzmacnia organizm. Liście mniszka lekarskiego wyróżniają się także sporą zawartością magnezu i potasu (alkohol wypłukuje magnez i potas).
krok 2
Zażywaj tabletki z ostem mlecznym (Milk Thistle). Oset mleczny zawiera silymarin, który poprawia metaboliczną funkcję wątroby tym samym przyśpieszając usuwanie niechcianych toksyn wywołanych spożyciem alkoholu. Zażyj jedną tabletkę dwa razy na dzień z jedzeniem.
Zażywaj Esseliv. Preparat ten zawiera fosfolipidy sojowe, które wchodzą w błony uszkodzonych komórek wątroby tym samym przywracając ich poprawne działanie.
Polecam także Hepatil który przyśpiesza mechanizm regeneracji i odtruwania wątroby.
krok 3
Jedz kurkumę w proszku. Ta znana przyprawa zawiera trzy aktywne składniki: COX-2, enzym LOX i kurkuminę. Enzymy te działają przez stymulowanie wątroby do eliminowania toksyn. Dodawaj tę przyprawę do niektórych potraw i jedz każdego dnia.
krok 4
Jedz karczochy. Pomogą one w regeneracji komórek wątroby i w jej ochronie. Pomagają także w oczyszczeniu resztek alkoholu z organizmu.
krok 5
Pij ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego albo ekstrakt Eleuthero. Żeń-szeń syberyjski zawierają związki eleutherosides, które pomagają wątrobie pozbyć się toksyn. (Żeńszeń syberyjski kupisz na Allegro).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.