Leczenie Profilaktyka zapalenia pęcherza moczowego przyczyny. Jak leczyć niebezpieczne. Do głównych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Profilaktyka zapalenia pęcherza moczowego

Definicja z ang. Prevention cystitis, z niem. Prävention Blasenentzündung.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku PROFILAKTYKA ZAPALENIA PĘCHERZA MOCZOWEGO: Zakażenie pęcherza, dróg moczowych jest kłopotliwe, nieprzyjemne i niebezpieczne. Do głównych objawów należą: częste i mocne parcie na pęcherz, niemożność oddania moczu, mimo odczuwania takiej potrzeby, pieczenie i ból przy załatwianiu się, ból w podbrzuszu, czasami nawet zabarwiony krwią mocz. Zakażenie dróg moczowych występuje nie tylko w okresie jesiennym czy zimowym, także latem bardzo łatwo złapać infekcję. Czasami wystarczy lekkie przeziębienie i zapalenie gotowe. Warto więc zastosować profilaktykę i cieszyć się zdrowiem. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób zapobiegać zakażeniu dróg moczowych.
krok 1
Na początku należy pamiętać, aby wypijać ok. dwóch litrów wody na dzień, gdyż umożliwia to szybsze płukanie pęcherza i cewki moczowej. Zmniejszamy w ten sposób prawdopodobieństwo osiedlenia się tam bakterii. Najlepiej pijmy wodę niegazowaną lub soki rozcieńczone wodą, na przykład z żurawiny, czarnej porzeczki czy aronii (oczywiście najzdrowsze są domowej roboty). Zawierają wiele witaminy C, która blokuje rozmnażanie się bakterii. Starajmy się unikać kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz.
krok 2
Następnie nie możemy dopuścić do wychłodzenia newralgicznego, gdyż zimno sprzyja rozwojowi bakterii. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, nerki powinny być zakryte. Nie siadajmy na zimnych i mokrych kamieniach, na plaży ściągajmy od razu po wyjściu z wody mokry kostium kąpielowy. Weźmy z sobą drugi na zmianę albo lekkie ubranie na przebranie.
krok 3
Powinniśmy zadbać o higienę miejsc intymnych. Myjmy się dwa razy na dzień pod bieżąca wodą, kobiety oczywiście powinny podmywać się od przodu do tyłu, aby nie przenosić bakterii z odbytu. Naturalnie przesadna higiena także jest szkodliwa, bo można w ten sposób zniszczyć florę fizjologiczną, nie będziemy wówczas mieć naturalnej ochrony. Po stosunku należy także umyć okolice intymne lub oddać mocz. Usuniemy w ten sposób zarazki, które mogły dostać się do pobliskiej cewki moczowej.
krok 4
Zadbajmy o higienę także w toalecie. Miejsca intymne wycieramy od pochwy w kierunku odbytu. Jeżeli korzystamy a toalety publicznej, używajmy jednorazowych podkładek.
krok 5
Nie ubierajmy obcisłej bielizny, spodni i legginsów z włókien sztucznych, gdyż powodują pocenie się miejsc intymnych, co sprzyja rozwojowi bakterii.
krok 6
Włączmy także do naszego menu żurawinę, bo minimalizuje przyczepność i liczba bakterii e coli w organizmie. Dodawajmy do potraw natkę pietruszki, seler naciowy i korzeniowy, gdyż wpływają na właściwe funkcjonowanie dróg moczowych i nerek.

Lekarz Internista: PROFILAKTYKA ZAPALENIA PĘCHERZA MOCZOWEGO; PRÄVENTION BLASENENTZÜNDUNG; PREVENTION CYSTITIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.