Leczenie Sposoby na ból gardła przyczyny. Co znaczy jeżeli nie towarzyszą mu inne symptomy choroby.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Sposoby na ból gardła

Definicja z ang. Ways to sore throat, z niem. Wege zur Halsschmerzen.

Co to znaczy: Ból gardła potrafi być ciężki do zniesienia i nikt nie lubi go odczuwać. Nawet jeżeli nie towarzyszą mu inne symptomy choroby, zawsze to jest uczucie, które nie daje spokoju. Poniżej znajduje się osiem rad, jak sobie z nim poradzić kiedy już cię spotka i nie chce opuścić.
krok 1
Miód z cytryną
Gorący miód z cytryną uleczy każdy ból gardła. Spróbuj zażywać tę mieszankę kilka razy w ciągu dnia, a zobaczysz jak szybko ból cię opuści.
krok 2
Pieprz cayenne
Kto aby pomyślał, iż ostra papryka może być dobra na ból gardła? Jej porcja sprawi, iż zaczniesz się pocić, więc dobrze się przygotuj! Kiedy przyrządzasz napój z miodu i cytryny, dodaj szczyptę pieprzu cayenne a poczujesz się lepiej.
krok 3
Kostki imbiru
Słyszałaś kiedyś o cukierkach z imbiru? Dobrze jest je ssać, kiedy boli gardło. Można je znaleźć na stoisku z azjatycką żywnością.
krok 4
Czerwona cebula w goździkach i miodzie
Weź czerwoną cebulę i ugotuj ją w miodzie i goździkach, aż zmięknie. Co godzinę zażywaj po łyżce tej mikstury, to złagodzi ból gardła.
krok 5
Ocet jabłkowy
jeżeli boli cię gardło, odrobina octu jabłkowego dodana do soku może pomóc. Nie to jest zbyt smaczne, lecz podobno rzeczy, które smakują najgorzej są najlepsze dla zdrowia.
krok 6
Unikaj nabiału
Kiedy dolega ci ból gardła albo przeziębienie, trzymaj się z daleka od nabiału. Spożywanie mlecznych wytwórów skutkuje wytwarzanie flegmy. Unikaj w szczególności jajek i mleka.
krok 7
Pastylki na kaszel z miodem

jeżeli wybierasz się do apteki, kup pastylki na gardło i kaszel z zawartością miodu (na przykład Halls, Vita C albo Propolis). Trzymaj się z daleka od cukru, gdyż podrażnia on gardło.
krok 8
Płukanka z ciepłej posolonej wody
Płukanie gardła ciepłą wodą z solą to znana i sprawdzona sposób. Możesz także wypłukać gardło naparem z szałwii albo płynem antyseptycznym, wszystkie te sposoby są proste i skuteczne. Ponoć pomaga również wypicie ciepłego rosołu.
Wskazówki i ostrzeżenia
A może znasz jeszcze inne metody na ból gardła, którymi chcesz się podzielić?
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.