Przyczny Duszność bez wysiłku objawy. Co to jest natury. U zdrowej osoby kluczową powodem zadyszki.

Czy pomocne?

Duszność bez wysiłku leczenie

Co to znaczy DUSZNOŚĆ BEZ WYSIŁKU:

Pojawienie się duszności przy braku wysiłku jest innej natury. U zdrowej osoby kluczową powodem zadyszki i trudności w oddychaniu jest lęk. Napad lęku rozpoznaje się po towarzyszących mu okolicznościach i związanych z nim objawach i po tym, iż cierpiące na tę dolegliwość osoby na ogół skarżyły się na nią już przedtem. W takich sytuacjach duszność narasta wspólnie z narastaniem lęku.

Bardziej niepokojące jest z kolei nagłe wystąpienie duszności albo silnego ucisku u osób, które czują się dobrze i nie miewały napadów lęku. U osób młodych może to być symptom odmy opłucnowej, u starszych - zapalenia płucnej, a u położnic - zatoru płucnego.

Należy wiedzieć, iż niektórym innym chorobom także mogą towarzyszyć duszności przy braku wysiłku, aczkolwiek takie przypadki są rzadsze.

Duszność pojawiająca się nagle i samoczynnie ustępująca po kilku chwilach przy braku żadnych objawów jest na ogół niegroźna. Duszność narastająca, trwała i związana z innymi symptomami wymaga jak najszybszego zbadania poprzez lekarza

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.