Przyczny Leczenie boreliozy objawy. Co to jest Borrelia może żyć wewnątrzkomórkowo, jak także.

Czy pomocne?

Leczenie boreliozy leczenie

Co to znaczy LECZENIE BORELIOZY:

Leczenie boreliozy jest trudne raczej z racji na to, iż Borrelia może żyć wewnątrzkomórkowo, jak także przekraczać barierę krew-mózg. Aktualnie jest znanych mało antybiotyków, które są zdolne do wnikania do takiego środowiska i skutecznego w nim działania.

Leczenie boreliozy z Lyme w pierwszej kolejności opiera się na stosowaniu antybiotyków takich jak penicyliny i cefalosporyny. We inicjalnym stadium dolegliwości stosuje się doksycylinę i erytromycynę. Czas leczenia uzależniony jest od stadium dolegliwości. We wczesnej fazie leczenie powinno trwać 10-20 dni, co pozwala na zniszczenie drobnoustrojów i zapobiega dalszemu postępowi dolegliwości. W stadium przewlekłym leczenie antybiotykami powinno trwać zdecydowanie dłużej, a leki powinno podawać się także dożylnie. Zbyt krótkie leczenie może wywołać nawrót dolegliwości.

Aktualnie nie istnieje szczepionka chroniąca ludzi przed zachorowaniem na chorobę z Lyme. W 1998 roku wprowadzono do użytku publicznego pierwszą szczepionkę przeciwko boreliozie, LYMErix, opartą na powierzchniowym białku OspA, jednak po kilku latach została ona wycofana między innymi na skutek skutków ubocznych i ograniczenia jedynie do rynku amerykańskiego. Aktualnie trwają prace nad stworzeniem multiwalentnej szczepionki opartej na epitopach różnych białek powierzchniowych. Pozwoliłaby ona na generowanie odpowiedzi immunologicznej we wszystkich etapach życia krętka. Ponadto taką szczepionkę będzie można stosować w różnych regionach świata

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.