Przyczny Leczenie choroby refluksowej objawy. Co to jest w pierwszej kolejności na badaniu.

Czy pomocne?

Leczenie choroby refluksowej leczenie

Co to znaczy LECZENIE CHOROBY REFLUKSOWEJ:

poprawne zdiagnozowanie dolegliwości refluksowej opiera się w pierwszej kolejności na badaniu gastroskopowym. Ponadto można zbadać poziom zakwaszenia w przełyku i jego czynności motorycznej.

W leczeniu dolegliwości refluksowej najczęściej stosuje się leki osłabiające wpływ kwaśnej treści żołądka na przełyk. Należą do nich między innymi leki alkalizujące (Rennie, Manti, Asmag), antagoniści receptora H2 (cimetidinum, ranitidinum) i inhibitory pompy protonowej (pantoprazol, omeprazol). Dodatkowo można także wykorzystać leki prokinetyczne, które mają na celu powiększenie ciśnienia zwieracza dolnego przełyku, a tym samym przyspieszenie opróżniania żołądku i przełyku.

W Niektórych sytuacjach służące jest leczenie operacyjne, tak zwany fundoplikacja Nissena, polegająca na owinięciu górnej części żołądka wokół przełyku, co pozwala na utworzenie poprawnie funkcjonującego połączenia żołądek-przełyk.

By zapobiec stworzeniu dolegliwości refluksowej należy się poprawnie odżywiać. Należy spożywać 6-7 posiłków na dzień, w małych porcjach, a ostatni posiłek powinno się spożyć najpóźniej trzy godziny przed snem. Powinno się unikać nadmiaru tłuszczy, słodyczy i pokarmów wzdymających takich jak groch czy fasola. Ograniczyć należy także picie alkoholu, kawy i napojów gazowanych

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.