Przyczny Leczenie parodontozy objawy. Co to jest przyzębia w badaniu klinicznym i zdjęć RTG.

Czy pomocne?

Leczenie parodontozy leczenie

Co to znaczy LECZENIE PARODONTOZY:

Parodontozę diagnozuje się na podstawie oceny stanu przyzębia w badaniu klinicznym i zdjęć RTG.

Leczenie zapalenia dziąseł ogranicza się do regularnego usuwania kamienia nazębnego i przestrzegania zasad higieny. Stosuje się także środki przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i ściągające w formie płukanek albo maści. Czasami podaje się antybiotyki. W stanach zaawansowanych niezbędny jest zabieg chirurgiczny (na przykład oczyszczenie i spłycenie kieszonek dziąsłowych, odtworzenie prawidłowego konturu dziąsła, wycięcie nadmiaru dziąsła).

Istnieją także zabiegi mające na celu odbudowę zniszczonej kości (wprowadzenie do ubytku środka pobudzającego zniszczone tkanki do odbudowy albo przeszczep kości - w miejsce zniszczonej kości wszczepia się tkankę pobraną z kości pacjenta). Gdy parodontoza wywołana jest wadą budowy anatomicznej, należy ją skorygować chirurgicznie albo specjalnym aparatem.

Profilaktyka przeciw parodontozie to: mycie zębów z użyciem nici dentystycznej po każdym posiłku; korekcja wad zgryzu; usunięcie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym; wystrzeganie się słodkich płynów w szczególności po wieczornym szczotkowaniu; wprowadzenie do dziecięcej diety pokarmów wymagających gryzienia; usuwanie nawisających wypełnień

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.