Przyczny Leczenie raka jajnika objawy. Co to jest okresowe poddawanie się badaniom ginekologicznym.

Czy pomocne?

Leczenie raka jajnika leczenie

Co to znaczy LECZENIE RAKA JAJNIKA:

najwspanialszym metodą zapobieżenia raka jajnika jest okresowe poddawanie się badaniom ginekologicznym w celu wykrycia raka w stadium inicjalnym, kiedy jego złośliwość jest jeszcze mała, lecz przyrost jest już wystarczający do wykrycia go badaniem poprzez pochwę.

Przez wzgląd na tym, kiedy wykrywa się guz w jednym albo obu jajnikach i rozpoznaje się raka, to rokowanie jest złe, lecz przy odpowiednim leczeniu można osiągnąć długi moment przeżycia i 70% pacjentek może przeżyć pięć lat albo dłużej, co jest w takich sytuacjach dobrym rezultatem.

Z kolei przy rozpoznaniu ustalonym już w zaawansowanym okresie dolegliwości, gdy rak zajął już inne narządy, rokowanie co do długości przeżycia jest złe; ok. 20% chorych przezywa 5 lat.

Rozpoznanie raka jajnika określa się aktualnie sposobem laparoskopii, która bazuje na wprowadzeniu do jamy brzusznej laparoskopu - przyrządu oświetlającego jej wnętrze, co pozwala tez na obserwację innych narządów wewnętrznych.

Po wykazaniu obecności raka jajnika leczenie jest operacyjne i ma na celu usuwanie możliwie całego nowotworu. Niekiedy po operacji leczenie chirurgiczne uzupełnia się radioterapią albo podawaniem leków niszczących komórki nowotworowe

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.