Przyczny Móżdżek objawy. Co to jest robaka. Móżdżek jest zbudowany z komórek, włókien nerwowych i.

Czy pomocne?

Móżdżek leczenie

Co to znaczy MÓŻDŻEK:

Móżdżek to część mózgu składająca się z dwóch półkul i robaka. Móżdżek jest zbudowany z komórek, włókien nerwowych i gleju. Pokrywa go istota szara (kora móżdżku), a poprzez jego wnętrze biegną włókna nerwowe, które tworzą istotę białą. Móżdżek kontroluje napięcie mięśni szkieletowych, klasyfikuje dokładność ruchów i odpowiada za ich koordynację. Uszkodzenie móżdżku skutkuje zanik możliwości wykonywania dokładnych czynności.

Gdy usunie się móżdżek to początkowo symptomy przypominają sztywność odmóżdżeniową. Występuje wtedy nadmierne napięcie prostowników i zwiotczenie zginaczy i niepokój i ogólne pobudzenie. Po kilku dniach następuje brak napięcia mięśni, niezborność i niedokładność. Uszkodzenie tylko jednej półkuli móżdżku skutkuje stworzenie braku napięcia mięśni po stronie uszkodzenia. Późniejsze symptomy to: atonia (brak napięcia tonicznego w mięśniach szkieletowych), astazja (wahania i kołysania głowy, tułowia i kończyn), ataksja (pośledzenie umiejętności i płynności ruchów) i astenia (wykonywanie ruchów niecelowych).

Móżdżek ma także wpływ na układ krwionośny (czynności serca i szerokość naczyń), układ nerwowy (pobudliwość receptorów, komórek nerwowych i czynności autonomicznego układu nerwowego) i sprawność komórek w korze mózgu

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.