Przyczny Nowotwór pęcherza moczowego objawy. Co to jest atakuje raczej mężczyzn. Może się on.

Czy pomocne?

Nowotwór pęcherza moczowego leczenie

Co to znaczy NOWOTWÓR PĘCHERZA MOCZOWEGO:

Nowotwór pęcherza moczowego (carcinoma vesicae urinariae) atakuje raczej mężczyzn. Może się on pojawić w każdym wieku, ale najczęściej ma to miejsce między 50. a 80. rokiem życia.
Rak pęcherza moczowego najczęściej atakuje strefę trójkąta moczowego i ujść moczowodów.

Czynnikiem, który w sporym stopniu powiększa ryzyko zachorowania na raka jest palenie papierosów. Dlatego fundamentalną sposobem profilaktyki jest palenie tytoniu. Innymi czynnikami działającymi rakotwórczo na drogi moczowe są wybrane barwniki, w szczególności anilinowe, toluidyna, benzydyna i fenacetyna (substancja występująca w wielu lekach przeciwbólowych)

symptomy nowotworu pęcherza moczowego

Najczęstsze >symptomy nowotworu pęcherza moczowego to częste oddawanie moczu, zatrzymanie moczu, krwiomocz (widoczny gołym okiem, nie związany z wysiłkiem fizycznym), obecność skrzepów w moczu, gwałtowne parcie na mocz i ból i inne choroby w okresie oddawania moczu (na przykład ból przy końcu oddawania moczu). >>symptomy te są teoretycznie łatwe do rozpoznania, niestety regularnie są bagatelizowane poprzez znaczącą część pacjentów. Dodatkowym utrudnieniem bywają częste stany zapalne pęcherza albo kamica dróg żółciowych, które mogą maskować guz i utrudniać szybkie rozpoznanie
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.