Przyczny Objawy i leczenie białaczki ostrej objawy. Co to jest symptomy takie jak: bóle głowy, bóle.

Czy pomocne?

Objawy i leczenie białaczki ostrej leczenie

Co to znaczy OBJAWY I LECZENIE BIAŁACZKI OSTREJ:

start białaczki ostrej jest nagły. Potem pojawiają się symptomy takie jak: bóle głowy, bóle kostno-stawowe (powiązane z rozrostem szpiku), częste zakażenia, krwawienia (sińce, wybroczyny), gorączka, niedokrwistość (bladość, duszności, osłabienie), obrzmienie węzłów chłonnych, symptomy zapalenia błony śluzowej j. ustnej i migdałków, poty nocne, wysoka gorączka, zmiany na skórze.

Komórki białaczkowe dostają się do narządów wewnętrznych i węzłów chłonnych, czasami może powiększyć się wątroba i śledziona. W tym czasie znacznie spada masa ciała i może dochodzić do wyniszczenia całego organizmu.

Leczenie białaczki ostrej

Leczenie białaczki bazuje na chemioterapii, radioterapii, a zwłaszcza przeszczepie komórek macierzystych krwi obwodowej albo szpiku kostnego. Szczególnie u dzieci bardzo niezłą odpowiedź uzyskuje się na leczenie cytostatykami. Istotne jest rygorystyczne przestrzeganie higieny i w przypadku potrzeby transfuzje czerwonych krwinek i płytek krwi.

Niestety rokowania dla chorego pacjenta nie są pomyślne. Bezpośrednią powodem śmierci może być wylew krwi do mózgu (jako następstwo skazy krwotocznej) albo zmiany zapalne (chorzy są podatni na wszelakie zakażenia na skutek pomniejszenia liczby dojrzałych krwinek białych - limfocytów)
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.