Przyczny Przyczyny białaczki objawy. Co to jest dziś bardziej powszechna niż kilkadziesiąt lat temu.

Czy pomocne?

Przyczyny białaczki leczenie

Co to znaczy PRZYCZYNY BIAŁACZKI:

Wbrew popularnej opinii dolegliwość ta w ogóle nie jest dziś bardziej powszechna niż kilkadziesiąt lat temu. Nadzwyczajnie trudno jest określić, co tak faktycznie ją wywołuje. Stwierdzono, iż u dzieci czynniki genetyczne odgrywają istotniejszą rolę niż u dorosłych. Wiadomo jednak, iż nowotwór krwi u następnego dziecka w rodzinie zdarza się nadzwyczajnie rzadko, zaś wyniki prowadzonych dopiero co badań pokazują, iż dzieci osób, które przeszły białaczkę, nie dziedziczą tej dolegliwości.

Przyczyn białaczki próbowano się także doszukiwać w najróżniejszych czynnikach środowiskowych. Niektórzy naukowcy twierdzili, iż jej postępowi sprzyjają wirusy, obecność chemikaliów (na przykład benzenu), promieniowanie, bliskość przewodów wysokiego napięcia, a nawet jedzenie hot dogów. dolegliwość ta występuje jednak dość rzadko i wszelakie próby uogólnień najczęściej mają mało wspólnego z rzeczywistością. Np. badania przeprowadzone w Szwecji w rejonach skażonych substancjami promieniotwórczymi po katastrofie w Czarnobylu nie wykazały dotychczas szczególnego wzrostu zachorowań na białaczkę.

Naukowcy ciągle starają się znaleźć przyczynę białaczki albo czynniki jej sprzyjające. W Polsce wszelakie wiadomości na temat dzieci chorych na nowotwór krwi zbiera i analizuje Ekipa Pediatryczna ds. Leczenia Białaczek i Chłoniaków

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.