Przyczny Przyczyny raka prostaty objawy. Co to jest jednej albo kilku komórek w komórki rakowe.

Czy pomocne?

Przyczyny raka prostaty leczenie

Co to znaczy PRZYCZYNY RAKA PROSTATY:

Nie znamy jeszcze precyzyjnie powody powodującej przemianę jednej albo kilku komórek w komórki rakowe (złośliwe), które zaczynają się rozwijać w sposób niekontrolowany poprzez organizm. Wiemy jednak, iż pewne czynniki sprzyjać mogą zezłośliwieniu komórek zdrowych.

Należą do nich w pierwszej kolejności, promienie wysyłane poprzez aparaturę rentgenowską. Dlatego należy do minimum ograniczać prześwietlania (rakotwórcze jest także promieniowanie wysyłane poprzez skały, podkłady niektórych minerałów, na przykład łupki bitumiczne, wodę zawierającą radon).

Nie wykazano istnienie dziedzicznej predyspozycji do zachorowań na raka prostaty. Mimo to, jeśli w rodzinie występowały przypadki tego raka we poprzednich pokoleniach, wskazane jest okresowe badanie lekarskie.

Wybrane dolegliwości zakaźne i zapalenia o przewlekłym przebiegu mogą powodować podrażnienie na poziomie komórkowym, co z biegiem czasu może prowadzić do rozwoju raka. Gdyż prostata jest narządem wysoce wrażliwym na takie wpływy, należy podejmować odpowiednie kroki zaradcze.

Istnieje wreszcie sporo czynników zwiększających sposobność zachorowania na raka. Należą do nich tytoń, alkohol, narkotyki, związki chemiczne skażające powietrze, którym oddychamy w miastach, a również pewne substancje stosowane w przemyśle żywnościowym jako barwniki albo konserwanty

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.