Przyczny Wzrost kości objawy. Co to jest znaleźć się kości, rozpoczyna powstawać spoista elastyczna.

Czy pomocne?

Wzrost kości leczenie

Co to znaczy WZROST KOŚCI:

Gdy płód znajduje się w macicy, w miejscach, gdzie mają znaleźć się kości, rozpoczyna powstawać spoista elastyczna tkanka zwana chrząstką. Stosunkowo jak dziecko rośnie, chrząstkę etapowo zastępuje kość. Mechanizm ten tytułujemy kostnieniem. Dzieje się on w trzonach i główkach wszystkich kości. Po stwardnieniu kości nadal rosną - poprzez całe dzieciństwo, aż do około 20 roku życia, kiedy osiągają pełne rozmiary.

przyrost kości dzieje się w obrębie płytki chrzęstnej, leżącej między główką a trzonem każdej kości. Komórki tworzące tę płytkę podzielone są stale, budując nową chrząstkę. Chrząstka ta jest następnie zastępowana poprzez kość w procesie zwanym kostnieniem.

Niemowlę

Mechanizm kostnienia rozpoczął się w kościach długich noworodka - kościach palców i śródręcza. Krótkie kości nadgarstka nadal zbudowane są z chrząstki.

Dziecko

Kości czteroletniego dziecka stale się wydłużają. Kostnienie przebiega w trzonach i główkach wszystkich kości dłoni: zarówno kościach długich ręki, jak i krótkich nadgarstka.

Młodzieniec

Kości 11-letniego młodzieńca nadal przyrastają na długości, wypełniając przestrzenie między główkami i trzonami kości. Kości młodzieńca nadal kostnieją i powiększają się.

Dorosły

W wieku około 20 lat >>przyrost kości jest skończony. Jednakże wybrane kości, jak na przykład kość nosa i żuchwy, rosną bez pośpiechu poprzez całe życie. Po zakończeniu wzrostu kości są stale odnawiane i naprawiane (regenerowane)
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.