Leczenie Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. II – trzydziestolatki przyczyny. Jak leczyć myślimy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. II – trzydziestolatki?

Definicja z ang. How to take care of the heart and circulatory system? Vol. II - trzydziestolatki, z niem. Wie zu kümmern sich um das Herz-Kreislauf-System? Vol. II - trzydziestolatki.

Jak leczy KARDIOLOG w przypadku JAK DBAĆ O SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA? CZ. II – TRZYDZIESTOLATKI: Profilaktyka serca i układu krążenia jest istotna już wówczas, gdy jeszcze nie myślimy, iż jesteśmy zagrożeni ryzykiem zawału. O serce należy zacząć dbać jak najwcześniej, prowadząc zdrowy tryb życia i unikając czynników mogących zwiększyć ryzyko zawału. Poniżej dowiesz się jak dbać o serce będąc w grupie wiekowej 30+. To jest druga część artykułu poruszającego tę tematykę. Jeżeli chcesz poznać zalecenia dla innych grup wiekowych, przeczytaj pozostałe artykuły z tej serii. Zastosuj się do opisanych w nich wskazówek, a podarujesz sobie najwspanialszy prezent... od serca.
krok 1


dbanie o serce - krok 1

Zadbaj o utrzymanie prawidłowej wagi
30-tka to moment wzmożonego przybierania na wadze, w szczególności, jeżeli spodziewasz się dziecka. Kobiety będące w ciąży pierwszy raz przybierają na wadze 20 kg, a tracą 2,5 kg. Po urodzeniu drugiego dziecka, z nadmiarowych 20 kg kobieta traci ok. 5 kg. I tak okazuje się, iż przed 40-tką przybiera ona na wadze nawet 45 kg! Trzydziestolatki są w takim okresie swojego życia, iż zaczynają się troszczyć o wszystko, z wyjątkiem siebie samych, nie wiedząc o tym, iż to jest najważniejszy faza ich życia, w którym powinny skupić się na utrzymaniu odpowiedniej wagi. Znacznie łatwiej jest schudnąć mając 30 lat, niż po 40-tce, kiedy metabolizm rozpoczyna zwalniać. tak aby utrzymać poprawną wagę, zacznij uprawiać sport i ustal sobie konkretne cele. Dbaj o to szczególnie po ciąży. Z początku rób codzienne spacery, a później przerzuć się na bardziej aktywizujące formy ruchu. Ruszaj się, kiedy tylko masz na to czas.
krok 2


dbanie o serce - krok 2

Każdego dnia rób to, co kochasz
jeżeli jest coś, co naprawdę sprawia ci przyjemność, poświęć temu co najmniej 15-20 min. codziennie. Dla niektórych osób może to być medytacja, dla innych bieganie, jeszcze inni znajdą ukojenie w lekturze książki. Cokolwiek sprawia, iż odnajdujesz spokój i relaksujesz się po ciężkim dniu, powinno stać się nawykiem dnia codziennego. Pozwoli ci to uwolnić się od stresu, co ma zbawienny wpływ na twoje serce i układ krążenia.
krok 3


dbanie o serce - krok 3

Poznaj „szczęśliwe numerki”
W tym okresie powinnaś również zacząć często sprawdzać trzy wskaźniki: indeks masy ciała (BMI), ciśnienie krwi i poziom cholesterolu we krwi.
jeżeli któryś z tych parametrów nie mieści się w przedziale wartości określanym jako poprawny, skonsuktuj się z lekarzem w celu ustalenia prawidłowego postępowania.
Oto poprawne wartości „szczęśliwych numerków”:
• Ciśnienie krwi: mniejsze, niż 130/80 mmHg
• Poziom cholesterolu: LDL (niedobry) poniżej 100 mg/dl, HDL (dobry) powyżej 40 mg/dl u mężczyzn, a powyżej 50 mg/dl u kobiet
• Trójglicerydy: poniżej 150 mg/dl
• BMI: pomiędzy 18,6 a 24,9 (z obwodem talii dla kobiet mniejszym, niż 87,5 cm, a dla mężczyzn niż 100 cm).
krok 4
Profilaktyka serca dla pozostałych grup wiekowych:
Dwudziestolatki
Czterdziestolatki
Pięćdziesięciolatki 
Sześćdziesięciolatki

Lekarz Kardiolog: JAK DBAĆ O SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA? CZ. II – TRZYDZIESTOLATKI; WIE ZU KÜMMERN SICH UM DAS HERZ-KREISLAUF-SYSTEM? VOL. II - TRZYDZIESTOLATKI; HOW TO TAKE CARE OF THE HEART AND CIRCULATORY SYSTEM? VOL. II - TRZYDZIESTOLATKI;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.